Zakończenie zajęć sekcji ORIGAMI

Panie z sekcji  origami , po intensywnej pracy  odpoczywają podczas wakacji.  Jak zawsze, zakończenie zajęć było bardzo uroczyste  i radosne. Wszystkie panie otrzymały certyfikaty i podziękowania, przy kawie  herbacie i ciasteczkach. Był czas na wspominki ,życzenia udanych wakacji  i zapewnienia ,ż spotkamy się po wakacjach .Na zdjęciu widać ostatnie prace pań, którymi pięknie udekorowały stół . Dziękujemy za bycie z nami , gratulujemy pasji i umiejętności, życzymy udanych wakacji  i czekamy .


Żaczki Sprotavia tworzyli dla dzieci z Domu Dziecka w Szprotawie

Nietypowy trening odbyli piłkarze Żaczki Sprotavia. Wraz ze swoim trenerem Arturem Augustyniak przybyli na zajęcia ART & HOBBY, na których wykorzystując różne techniki: wydzieranka, scraping, farby, kredki ołówkowe, kredki świecowe, tworzyli swoje arcydzieła. Każde z dzieł miało motyw piłki nożnej i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie powstałe dzieła zostaną wśród rodziny i przyjaciół piłkarzy zlicytowane, a dochód przekazany będzie dla dzieci z Domu Dziecka ze Szprotawy.  


I Warsztaty wielkanocne za nami

24032018

I Warsztaty rękodzieła wielkanocnego za nami. Było pięknie kolorowo i smacznie.  Warsztaty rozpoczęliśmy wprowadzeniem Gaika , zrobiły to najmłodsze nasze dzieci, z sekcji Gamma. Gaik zaciekawił tych młodszych a wzruszył tych starszych. Słychać było .."O, ja pamiętam , tak chodziłam , oo zapomniałam jak to było, super ,że przypomnieliście". Przygotowaliśmy też kolorowe plansze  z opisem tradycji wielkanocnych. Co jakiś czas , ktoś przy nich się zatrzymywał i z zaciekawieniem czytał.  Na stanowiskach rękodzielnicy przygotowywali się do działań a my  wręczaliśmy nagrody zwycięzcom i osobom wyróżnionym  w konkursie na  rękodzieło wielkanocne. Wystawę pokonkursową można oglądać w holu głównym SzDK do 9 kwietnia. A co można było robić na szprotawskim rynku? Można był spróbować  zrobić pisankę  zdobioną  tradycyjnie woskiem i farbkami. Pomagały przy tym panie:  Agnieszka Wardziak i  Lila  Jakubiak.  Można było stworzyć przepiękne kolorowe kwiaty z bibuły z pomocą pani Marioli Seternus, a z tych kwiatków , gałązek bukszpanu, mini pisanek i kolorowych wstążek, swoje palemki . Przy  palemkach  pomagały panie  Monika Kubik i Dorota Salamon . Obie panie razem z dziećmi z Henrykowa  i przy pomocy dzieci ze Szprotawy w tym dniu zrobiły ogromną 2, 5 m palmę. Palmę z dumą postawiliśmy przy wejściu do SzDK, można ją podziwiać  podczas spacerów świątecznych.  Nasi instruktorzy pokazywali jak upleść koszyk z papierowej wikliny i zrobić wiosenną przypinkę. Najmłodsi mogli pokolorować wielkanocne obrazki.  Wykonane rękodzieło można było zabrać ze sobą.   Co jeszcze czekało na naszych  gości? Monidła  z zajączkiem i  jajkiem, te były oblegane przez dzieci , podobnie jak żywa postać Zajączka , który rozdawał łakocie i pozował do zdjęć. Panie z Henrykowa przygotowały pyszne ciasto  do kawy czy herbaty i można się było nim raczyć w naszej plenerowej kawiarence. Panie z Pasterzowic przygotowały  pokazowy stół wielkanocny. To było bardzo udane inspirujące popołudnie. Wszystko to utrwalił nasz fotograf Arek Syska.  Dziękujemy odwiedzającym i tworzącym razem z nami. Dziękujemy paniom , które pomagały nam w tym przedsięwzięciu. Dziękujemy pracownikom interwencyjnym UM za pomoc przy rozstawianiu i zwijaniu  " miasteczka  rękodzielników". Wszystkim życzymy pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Obiecane fotki z Zającem w mamidłach - zrobione podczas warsztatów rękodzieła wielkanocnego, 24 marca, na szprotawskim rynkuProjekt "Otwarte drzwi do kultury - Bądźmy wszyscy w kulturze"


KINO1

 27 listopada 2017 Szprotawski Dom Kultury we współpracy z Fundacją Legalna Kultura w ramach projektu "Otwarte drzwi do kultury - Bądźmy wszyscy w kulturze!" zaprosiliśmy dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych nr 1 i 2 do uczestnictwa w warsztatach dotyczących korzystania z legalnych zasobów w kulturze, bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń czyhających na internautów. Po warsztatach dzieci obejrzały film "Wakacje Mikołajka", natomiast młodzież film "London Town". W godzinach popołudniowych dla nauczycieli odbyło się szkolenie z zakresu prawa autorskiego w szkole.

Wieczorem zaprosiliśmy mieszkańców do obejrzenia filmu "Ostatnia rodzina". Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Aglomeracja Zielonogórska oraz Fundacji Legalna Kultura za przyjęcie nas do projektu a dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz mieszkańcom za pozytywny odbiór naszej propozycji.


 

 loga film

 


Warsztaty teatralne w SzDK

mask 1636121 1920

Czy spektakl teatralny może obyć się bez słów? Odpowiedź na to pytanie uzyskali uczestnicy warsztatów teatralnych z zespołem Teatru Animagia, które odbyły się w Szprotawskim Domu Kultury 13 września. Okazało się, że może - teatr ruchu, gestu jak najbardziej może. Uczestnicy poznawali możliwości swojego ciała i jak przekazać emocje bez słów. Później przedstawili etiudę teatralną oparta na wierszu Ignacego Kraszewskiego - Dziad i Baba. 
Warsztaty odbyły się w ramach projektu Teatr Polska realizowanym przez Instytut Teatralny w Warszawie ze środków MKiDN.


Sławni Muzycy zagościli w SzDK

Młodzież klas pierwszych , wraz ze swoimi nauczycielami z Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie uczestniczyła warsztatach pt. "Jazz dla mas, czyli nie taki diabeł straszny", które przeprowadziła redaktor Radia Zachód, muzyk - Andrzej Winiszewski. Było to spotkanie pilotażowe i mamy nadzieję ,że zarówno młodzież jak i ich opiekunowie po tej dawce bardzo ciekawie podanej historii jazzu, zechcą uczestniczyć w całym cyklu spotkań. Po warsztatach była okazja do zwiedzenia wystawy malarskiej Ryszarda Kukli-"Muzycy”.


Co oni tam robią ?

 

Co oni tam robią? Odpowiadamy, przygotowują się do szczególnego dnia dziecka.

W tym roku z inspiracji NCK, a dokładniej książek jakie otrzymaliśmy, postanowiliśmy zorganizować dzień dziecka z grami , zabawami, piosenkami z dawnych lat. Do tego potrzebowaliśmy wspomnień starszych mieszkańców naszego miasta. "Wystrojeni" , zaopatrzeni w karteczki, długopisy, tablice, piosenki z dawnych lat, a co najważniejsze- radosny nastrój , wyszliśmy na szprotawski rynek. I udało się. Mieszkańcy chętnie z nami rozmawiali , opowiadali o zabawach z dzieciństwa , czasami  opowiadając więcej o dawnych czasach. Zauważyliśmy jak ważne  było , to że mogli powspominać i podzielić się tymi wspomnieniami nie tylko z nami , ale też z napotkanymi znajomymi.  Dzieciaczki zaś z zachwycały się naszymi strojami  i balonikami, które rozdawaliśmy. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Teraz z Waszych wspomnień powstanie przewodnik  gier i zabaw, bajek,  łakoci, sposobu komunikowania się, piosenek, ulubionych zabawek , dzieci  do 1989 r . My razem z zaproszonymi fundacjami , członkiniami UTW , PZEiR, naszej sekcji origami, mając do dyspozycji Wasze wspomnienia postaramy się przygotować wyjątkowy dzień dziecka. Zapraszamy wszystkich , którzy chcieliby do nas dołączyć. A wszystkie dzieci i osoby dorosłe zapraszamy 4 czerwca od godz. 16.oo, do naszego parku. Mamy nadzieję ,że dzieci świetnie będą się bawiły razem ze swoimi babciami , dziadkami i rodzicami. Do zobaczenia

 


Zakończenie ferii z SzDK

Na zakończenie ferii przewidzieliśmy bal karnawałowy. Dzieci przebrały się w karnawałowe stroje , maseczki i przyszły gotowe na taneczne szaleństwa. Oczywiście królowały nasze feryjne tańce : czekolada, waka waka i inne . Nie zabrakło dostojnego walca, którego zatańczyła para królewska i 2 w-ce króli  i królowych.  Królewskie pary koronował przybyły na nasz bal Burmistrz Szprotawy, pan Józef Rubacha, który przyniósł dzieciom słodkości i życzył udanego zakończenia ferii i szczęśliwego powrotu do szkół a w nich samych 6.  Podczas balu były tańce ,  zagadki,  konkursy i  pyszne gofry. Najaktywniejsza i  najgrzeczniejsza para  ferii z SzDK ( dziewczynka i chłopiec) otrzymała nagrody  z rąk dyrektor SzDK. Wszystkie dzieci otrzymały drobne karnawałowe  upominki. Dziękujemy za dwa tygodnie dobrej zabawy i zapraszamy do udziału w naszych sekcjach zainteresowań- niektóre z nich mogliście poznać podczas ferii.


A tak było w Żaganiu

Dzień pełen niespodzianek. Najpierw   autobus, jak to dzieci mówiły ,  ale... wypasiony autobus" , później lodowisko- trochę zmarzliśmy i nie każdy umiał utrzymać się na łyżwach bez trzymanki ,  po czym ogrzaliśmy  ciała i umysły w gościnnej MBP w Żaganiu -rozgrywając turniej gier planszowych  z żagańskimi uczestnikami ferii , na koniec  wycieczki zwiedzaliśmy z przewodnikiem Żagański Pałac, podziwiając sale i słuchając opowieści  a w "Galerii Dobrego Diabła " ,każdy odnalazł swojego  diabła. Nawet nie zauważyliśmy kiedy minął nam dzień. Dziękujemy   pracownikom pałacu i panu prezesowi Pawłowi Lossa, za chwile na lodowisku i umożliwienie zwiedzania pałacu , pani dyrektor MBP Magdalenie Śliwak i paniom bibliotekarkom z  Oddziału dla Dzieci i Młodzieży , za ciepłe serdeczne przyjęcie i  zapraszamy do nas.


Spotkanie pt. " Radość słuchania , czyli jazz na żywo"

jazz 18102017

"Jazz jest dla ludzi" - tymi słowami rozpoczyna się wpis artystów do naszej kroniki. Udowodnili to podczas wczorajszego spotkania w sali kameralnej. Kwartet znakomitych muzyków - Jakub Osypiński, Piotr Stepek, Wojciech Pruszyński i Marek Wesołowski - prezentował nam muzyczną podróż od zaczątków jazzu po czasy współczesne. Wszystko okraszone było słowem Andrzeja Winiszewskiego, redaktora Radia Zachód, również znakomitego muzyka. Wyjawił nam ciekawostki o historii jazzu, o synkopach, swingu, o klaskaniu "na dwa". Przekonaliśmy się, że na temat prostej melodii piosenki "Kurki trzy" da się wykonać rewelacyjną improwizację, którą publiczność nagradzała brawami. Czy to początek przyjaźni uczestników spotkania z muzyką jazzową? Z pewnością tak. My dziękujemy artystom i publiczności za spotkanie i jego wspaniały, nastrojowy klimat.


Warsztaty kartek Bożonarodzeniowych - wystawa kartek

Piękny zwyczaj pisania kartek świątecznych.

PLAKATkartki

Kiedyś, żeby przekazać sobie kilka słów na znaczną odległość należało wysłać list. Teraz już nie wyobrażamy sobie świata bez e-maili, Facebooka, SMS-ów... Jak to było jeszcze 20, 30 lat temu? Pamiętacie magię pocztówek i kartek świątecznych? Boże Narodzenie to był czas, w którym listonosze mieli pełne ręce roboty . Dla nas - odbiorców, każda z kartek miała swój wyjątkowy czar. Odręczny podpis i kilka ciepłych słów - to rozgrzewało serca w nawet najbardziej mroźną pogodę.
Przygotowaliśmy dla Państwa wystawę najpiękniejszych kartek świątecznych, tych współczesnych i tych z dawnych lat. Są te z kraju i z dalekich stron. Kto otrzymał kiedyś jedną - wie, że to prawdziwe domowe skarby! Być może znajdziecie na naszej wystawie kartkę, która odżywi Wasze wspomnienia z młodzieńczych lat? Zapraszamy!Wystawę otwieramy już 15 grudnia o 12:00.
Tego samego dnia o 10:00 zapraszamy na warsztaty tworzenia kartek świątecznych.
Nie zapominajmy o tym pięknym zwyczaju

 

 

 

Takie cudeńka można zobaczyć na naszej wystawie kartek świątecznych


 

Dziecięcy zespół wokalno ? taneczny ?GAMA?

Swoją przygodę z piosenką rozpoczął dziecięcy zespół wokalno ? taneczny ?GAMA?. W zespole śpiewają dzieci szprotawskich szkół i przedszkoli. W cotygodniowych spotkaniach mali wokaliści przygotowują repertuar znanych i lubianych piosenek: kształcą swój słuch, technikę śpiewu, emisję głosu oraz sprawność motoryczną i koordynację ruchowo ? słuchową. Dzieci bawiąc się piosenką  jednocześnie rozwijają swój potencjał i odkrywają nowe pasje.

Jeśli chcesz wstąpić w szeregi naszego zespołu zapraszamy w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00 (sala widowiskowa). Zajęcia w ramach uczestnictwa są bezpłatne!


Warsztaty FOTOGRAFII OTWORKOWEJ w SzDK

IMG 0021

 

Otworkowa sobota / foto warsztaty

 

... był to dzień z puszką.., z której o dziwo tym razem nie wyciągamy herbaty, kawy czy innego ciastka..ale skrawek papieru zdjęciem zwany:) ...można owinąć lampkę kawałkiem czerwonej folii i stworzyć lampę ciemniową .. i spędzić miło czas odliczając puszkowe sekundy ..można odbyć podróż w czasie wracając do obscurowych działań.. tym, którym się chciało dziś serdecznie dziękujemy i życzymy przyjemności z dalszych tego typu eksperymentów:)


Światowy dzień fotografii otworkowej w SzDK

 24 kwietnia 2016 był dniem szczególnym dla zainteresowanych  fotografią otworkową... W różnych miejscach na ziemi.. świętowano ŚWIATOWY DZEŃ FOTOGRAFII OTWORKOWEJ:) Integrowaliśmy się robiąc otworki w puszkach po herbatach, kawach,  farbach i innych tego typu pojemnikach... a później zaczęły się " czary" . Pani Ola upiekła nawet z tej okazji pyszne ciacho! Co dodało smaku naszemu świętu i sprawiło, że jeszcze bardziej poczuliśmy sie jak w domu:)

Do Szprotawskiego Domu Kultury wróciło część osób z poprzednich warsztatów..co nas bardzo cieszy i dołączyli nowi "otworkowicze". Było to  piąte spotkanie w SzDK, materiał na wystawę już sobie leżakuje..więc bądźcie czujni:)

Dziękujemy za przybycie, mamy nadzieję, że polubiliście prace w ciemni, nieprzewidywalność tej fotografii i  połknęliście otworkowego bakcyla .. jeśli tak spotkamy sie ponownie...

Warsztaty poprowadziła Sylwia Mucha, przyjaciel SzDK, członek "bardzo mocnej grupy fotograficznej niczym grzmot, POLISH OBSCURA".


 

Warsztaty z wyobraźni

Dziękujemy Państwu za  zainteresowanie naszą propozycją warsztatową, opartej na omawianiu prezentowanej w Galerii PRYZMAT wystawy rysunków Jacka Knapa. Tych, którzy jeszcze jej nie widzieli a chcieliby zapraszamy do 10 stycznia 2016 w godzinach 9.00 -16.00, tel. 68 376 24 01

Podczas warsztatów gościliśmy  grupę przedszkolaków z Przedszkola nr 1, grupę " Żuczki", klasę III b, ze Szkoły Podstawowej nr 1, gimnazjalistów z II b oraz uczniów SOSW ze Szprotawy.

Prezentowane  prace obrazują  nowe światy inspirowane otoczeniem, w którym mieszka artysta..czyli okolice Wlenia, Góry Izerskie. Twórczość ta jest puszczeniem nieskończonej wodzy fantazji, tworzeniem odrealnionych krain, baśniowych, w których wszystko jest możliwe. Do tego sa misternie wykonane, ze szczegółami wyrysowane piórkiem, zachwycają. Dzieci i młodzież bardzo lekko weszły w ten świat..opowiadały historie, nadawały tytuły..i wybierając ulubione motywy tworzyły własne prace. Wspólnie stworzyliśmy mini wystawę, która zawisła przed galerią. Dodatkowym akcentem było zaprezentowanie twórczości poetyckiej artysty. Uczniowie gimnazjum z wychowawcą odczytali przed swoimi kolegami kilka wierszy...

Spotkania poprowadziła plastyk Sylwia Mucha. 

 

Warsztatay z wikliny papierowej

WARSZTATYZWIKLINY

 

 

 

Przedświąteczny poniedziałek dzieci zainteresowane wikliną papierową spędziły na tworzeniu ozdób choinkowych z ulotek . Dziękujemy prowadzącej Kornelii Saranek !

Przy okazji przypominamy i zapraszamy na zajęcia plastyczne dla dzieci w każdy poniedziałek o godz.16.00.

Zajęcia prowadzi artysta plastyk Zygmunt Miedziński.

 


WARSZTATY w GALERII "Pryzmat "

 

WARSZTATY PALAKT

W GALERII PRYZMAT SzDK zawisły rysunki Jacka Knapa z Wlenia (rysownika i poety) pełne metaforycznych przekazów i baśniowych wizji..

W związku z tym zapraszamy Państwa na spotkanie w GALERII prowadzone przez plastyków SzDK. 

W programie warsztatowym proponujemy oprowadzanie po wystawie, krótką dyskusję na temat prezentowanych prac. Podczas spotkania obejrzymy prace, zastanowimy się wspólnie  kim jest artysta, czym jest wyobraźnia i jakie są jej możliwości.

Inspirując się prezentowanymi pracami w małych grupach stworzymy kolejne rysunki, które zawisną przed galerią na czas trwania wystawy.

Prosimy o zgłoszenia telefoniczne i uzgodnienie terminu i godziny warsztatów.

Wstęp bezpłatny.

Pozostałe osoby zainteresowane wystawą zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -16.00 lub w innych godzinach po ew. uzgodnieniu terminu w sekretariacie SzDK : 68 376 24 01

 


 

WARSZTATY JAZZOWE

Szprotawski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z malarstwem Roberta Kukli pt. "Muzycy" i warsztaty pt. "Nie taki diabeł straszny czyli Jazz dla mas" z Andrzejem Winiszewskim, muzykiem, redaktorem Radia Zachód, autorem audycji jazzowych.warsztatyjazz
Zapraszamy 4 października o godz. 12.00 do galerii "Pryzmat" hol I p. Wstęp wolny

krótkie info o warsztatach
Co to jest Jazz? Skąd się wziął? Gdzie należy szukać jego korzeni? Kim byli jego twórcy?
To podstawowe pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć aby rozpocząć swoją przygodę z jazzem. W naszej multimedialnej podróży cofniemy się o dobre 150 lat wstecz. Zajrzymy na plantacje bawełny, zobaczymy życie w Delcie Missisipi, posłuchamy pierwotnego bluesa. Odwiedzimy Nowy Orlean z początku XX wieku, zobaczymy jak wyglądali i jak grali pierwsi nowoorleańscy muzycy i przeniesiemy się do burzliwych lat 30-tych – czasu wielkich jazzowych orkiestr. Nie ominiemy także powojennej jazzowej rewolucji w Stanach Zjednoczonych i jej koryfeuszy Miles’a Davisa, Charlie Parkera i Thelonious’a Monka… wreszcie odpowiemy na pytanie co jest a co nie jest Jazzem w dzisiejszych barwnych kulturowo czasach.


Dzisiaj , dla każdego coś innego.

Podczas dzisiejszych zajęć, dzieci wybierały co najbardziej lubią robić. To ,że najbardziej lubią jeść gofry p. Beatki, to wiedzieliśmy , jako że codziennie pałaszują je ze smakiem. Dzisiaj   dowiedzieliśmy się ,że część z nich najbardziej lubi gry planszowe, część piłkarzy ki i inne gry sprawnościowe a jeszcze inne wycinanki, wydzieranki i malowanki. Mamy nadzieję ,że wszystkie lubią jazdę na łyżwach i oczywiście teatr iluzji. Obie te atrakcje czekają na dzieci jutro. Rano jedziemy do Żagania na łyżwy i zwiedzanie pałacu , a o 16.30  zapraszamy wszystkich miłośników czarów , na pokazy iluzjonisty Tristo .Wstęp wolny.


Świat z perspektywy puszki/ warsztaty fotografii otworkowej

plakat

 Za nami IV spotkanie z fotografią otworkową. Pasjonaci  zdjęć z puszki przybyli do SzDK   z różnych stron kraju :Jastrzębia Zdroju,  Wrocławia, Bolesławca, Zielonej Góry  no i oczywiście szprotawianie. Dziękujemy wszystkim obscurowiczom za aktywną obecność. Mamy nadzieję, że polubiliście świat widziany trochę innym- nieco odkształconym, mglistym  okiem puchy. Podczas warsztatów poćwiczyliśmy cierpliwość, nawdychaliśmy odczynników.. naliczyliśmy sekund...czas nabrał innego znaczenia...zwolnił... Do kolejnego tak miłego spotkania . Otworkujcie! 

I kilka mądrości prowadzącej warsztaty Sylwii Muchy.

A definicja fotografii ? Czym w sumie jest fotografia?- otóż od połączenia "photos"=światło + "grapho"=pisać, rysować  - jest rysowaniem...malowaniem za pomocą światła.Podczas otworkowania mniej istotne stają się szczegóły, pucha widzi jakby przez oko zmrużone , bardziej plamami, jeśli  widzi kształty to już radość jest wielka. Warsztaty teatralne dla grupy "Kasztanki" z Przedszkola nr 2

Grupa Kasztanków z Przedszkola Komunalnego nr 2 w Szprotawie zawitała do SzDK, żeby "podotykać" teatru .Poznawanie teatru zaczęliśmy od poznawania sceny z wszystkimi potrzebnymi urządzeniami - światłami , dymami kurtyną, zastawkami itd . Zobaczyliśmy gdzie przygotowują się aktorzy i kto im pomaga. Przyszedł czas na działania sceniczne.  Z zaczarowanej skrzynki wyjęliśmy lalki , panynki , stroje i rekwizyty. Dzieci naprzemiennie wcielały się w role aktorów i widzów. Widzowie byli zachwyceni popisami aktorów i ich lalek. Aktorzy zachwyceni reakcją widowni. Wszyscy świetnie się bawili.  45 minut minęło jak jedna chwila. Na zakończenie nasi mali goście przygotowali nam miłą niespodziankę - po wspólnym zdjęciu ,prowadząca warsztaty otrzymała pięknie , ręcznie wykonane podziękowania i prześliczne mini różyczki. My dziękujemy za wizytę, i za ogrom radości jaką nam tą wizytą sprawiliście.

 


III warsztaty fotografii otworkowej w SzDK

26 kwietnia ogłoszono MIĘDZYNARODOWYM DNIEM FOTOGRAFI OTWORKOWEJ. Z tej okazji spotkaliśmy się w SzDK, aby poeksperymentować , z otworkami, nieco odrealnić rzeczywistość, zatrzymać w puszkach trochę wiosny. Najdłużej naświetlane zdjęcie zawsze budzi zdziwienie przechodniów. Piękny to moment, kiedy pytająco spoglądają ...co robi grupa ludzi siedzących kilka minut ( 2-3) nieruchomo i gapi się w wielką puchę .Odpowiedź  brzmi -oni robią sobie portret.  Ekipa  pasjonatów "puszkowego fotografowanie " powiększa się- dołączyła Zielona Góra , a Szprotawa się rozrasta. Tych, którzy chcieli być a nie mogli , zapraszamy na kolejne spotkania. Wchodźcie na naszą stronę , profil Fb  lub skontaktujcie się  z Sylwią Muchą - plastykiem SzDK.

 


" Ulepimy dziś bałwana......"

 Krótka chwila  podczas zwiedzania Pałacu Wiechlice. Nie mogliśmy oprzeć się pokusie i ulepić nie jednego a całą wioskę śnieżnych bałwanów . Pogoda była przecudna , atmosfera też i ogromny teren pałacowego parku pokryty śnieżnym puchem. Mamy nadzieję ,że nasze bałwany spodobały się Gospodarzom i Gościom , gościnnego Pałacu . Dziękujemy


Wizyta w Pałacu Wiechlice

Z wizytą w Pałacu Wiechlice, właściciel Pan Zbigniew Czmuda, przyjął nas po królewsku. Najpierw było pyszne pałacowe śniadanie, czuliśmy się jak zacni goście, którzy schodzą z pałacowych pokoi na poranny posiłek. Później Pani menadżer Ania Kaczmarczyk oprowadzała nas po całym obiekcie pokazując  sale, apartamenty, salę balową , basen, ciekawie przy tym opowiadając o zwyczajach panujących w pałacu.  Mieliśmy też pałacowy mini koncert,  na zabytkowym pianinie zagrała Kasia Kucharz, a na sali balowej zatańczyliśmy  boogie woogie. Dziękujemy serdecznie Panu Zbigniewowi Czmudzie gościnę, Pani Ani za opowieści , wszystkim spotkanym pracownikom Pałacu ( w recepcji , na sali śniadaniowej) za życzliwość i uśmiech. Dzieci postanowiły zrobić dla właściciela Pałacu laurkę , pokażemy i prześlemy ją  jak tylko nasi mali artyści się z tym uporają.


Nasz Przyjaciel , pani Maria Skowrońska zmienia miejsce zamieszkania.

 12 stycznia, podczas ostatniego spotkania pani Marii Skowrońskiej z  naszą sekcja origami, postanowiliśmy sprawić Jej niespodzianką i serdecznie podziękować za wszystkie wspólne chwile , a było ich niemało , jako że pani Maria czynnie uczestniczyła w naszych działaniach. Bywała niemal na każdym koncercie, spektaklu czy spotkaniu. To ona posiada największy zbiór autografów gwiazd goszczących w SzDK. Było wzruszająco i w niejednym oku zakręciła się łezka.

       Dyrektor SzDK- Teresa Zima wręczyła pani Marii Skowrońskiej Statuetkę  "Przyjaciel SzDK" dołączając pisemne podziękowania  i uzasadnienie , pod którym podpisali się wszyscy pracownicy SzDK. Panie z sekcji origami upiekły ciasta , przygotowały piękny stół, a prowadząca sekcję  pani Maria Dec wręczyła piękne dzieła z origami. Były też kwiaty i  specjalny koncert dla pani Marii.  Sunniaczki przygotowały mini recital a pani Wanda Krukier  opisała panią Marię  wybierając wiersze  Wisławy Szymborskiej ( Dłoń) i Juliana Jastruna ( Ręce dziecka),  a także stworzyła  dla niej własny limeryk, ......cyt. "W nowym miejscu na pewno Ci się ułoży. Można pozazdrościć kin, teatrów, wystaw. Poznań to wielkie miasto. Zresztą limeryk Ci o tym powie"

?Ćwierkały u mnie wróble na parapecie

o tym, co się dzieje na świecie

podobno w poznaniu koziołki się mocniej trykają

bo naszą panią Marię uroczyście powitać mają

Tak być musi o tym wiecie!?

Wieczór upłynął nam na rozmowach , wspomnieniach i wzajemnym zapewnieniu ,że jeszcze nie raz się spotkamy. Pani Mario, wszystkiego najlepszego w nowym miejscu i proszę pamiętać nasze drzwi zawsze stoją przed Panią otworem.


ZIEMIA I PIEŚŃ 2016 - Rękodzielnicy.

Trochę wyobraźni przestrzennej, trochę polotu, łączenia kolorów, tkanin, niteczek... Trochę anielskiej cierpliwości i przede wszystkim wprawiona, pewna ręka - to przepis na przeróżne piękne cudeńka, które można było obejrzeć u naszych rękodzielników. Była szansa na wypróbowanie swoich umiejętności i zrobienie czegoś unikalnego własnymi rękami. Czy było łatwo? Sami zobaczcie.


Szprotawa

Teraz zostało tylko zaprosić mieszkańców  do wspólnego upiększenia naszej Szprotawy. Budynki już stoją , troszkę zieleni też jest , jeszcze tylko ławeczki , huśtawki, kwiatki i spacerujące pupile, tak dzieci wyobrażają sobie Szprotawę. My ze zdziwieniem odkryliśmy nowy dom kultury, co odkryją państwo? Młodzi architekci z duma prezentują swoje prace, choć żałują ,że ferie się skończyły i nie zdążą upiększyć ulic.


DANCE & STUNT SHOW - STREFA 51

Od poniedziałku w Szprotawskim Domu Kultury - pod czujnym okiem tancerza i choreografa Ivo Pomorskiego - ćwiczy 40 mieszkanek Szprotawy i okolic, przygotowując się do  spektaklu Muzyczno- Tanecznego - DANCE & STUNT SHOW ? STREFA 51. Do wydarzenia , które odbędzie się  22 lutego o godz. 19:00 na placu przy INTERMARCHE / BRICOMARCHE w Szprotawie dołączą również tancerze z  Wrocławia , Legnicy, Złotoryii  ( którzy ćwiczą w swoich miastach ), bolesławiecki zespół CRAZY WOOD z wokalistką Karoliną Grodzicka oraz motocykliści Stunt Zona Szprotawa. Jak zapowiada reżyser spektaklu ( jednocześnie choreograf) Ivo Pomorski , 60 tancerzy oraz muzycy mają zamiar zaskoczyć szprotawian niesamowitym show .

Spektakularne akrobacje motocyklowe w wykonaniu STUNT ZONA zostały połączone z tańcem streetdance na jednej scenie- scenie  specjalnie  nabudowana przez Firmę PPHU Marcin Biłkowski Szprotawa.

Spektakl będzie trwal prawie 45 min.

Zapraszamy ciekawskich do odwiedzenia SzDK W GODZ. 17.00-21.00 aby podejrzeć próby do spektaklu oraz w dniu Premiery 22 lutego 2015 o godz. 19:00 na plac przy INTERMARCHE / BRICOMARCHE Szprotawa

 

zdjęcia z pierwszych prób w SzDK

 

ZIP

  • ziemia

Galeria Pryzmat

  • Galeria SzDK "Pryzmat"

Divertimenta

  • divertimenta
 Compare Top Sites For blackjack online gaming Online. Get Up To 3,500 In Bonuses Now!