Menu

Lato - choć troszkę wietrzne - przyszło w niedzielę do Dzikowic. Mali mieszkańcy wcale nie bali się złej pogody i bawili się w najlepsze! Dzieci z Dzikowic to kolejni rekordziści w naszych retro-grach podwórkowych. Tym razem rekord padł w wysokości, na której ustawiona była guma do skakania. Na zdjęciu udało się uchwycić ten moment! Zaczęliśmy od kostek, skończyliśmy na biodrach, a dzielni chłopcy uparcie próbowali pokonać prawo grawitacji i szeroko rozumianej fizyki... Brawo, panowie :) Taki hart ducha to nie byle co! :) Były gofry, był grill, były pyszne ciasta i słodkości, a kalorie spalaliśmy przy Zumbie. Tutaj oprócz naszej pani Moniki kroki do zumby pokazywała też uczestniczka SzDK-owych zajęć Zumba Kids, 6-letnia Julia. Dziękujemy za gościnę i do zobaczenia następnym razem!Na VI święto jagody, do Szprotawki, przyjechało dużo gości. Byli z nami przedstawiciele samorządów , mieszkańcy Szprotawki i przyjezdni z różnych innych miejscowości. Gospodarz - Sołtys Ryszard Czuchraj przywitał wszystkich przybyłych i udzielił głosu zaproszonym gościom. Po czym oddał mikrofon w ręce dyrektor SzDK - Teresy Zimy, która poprowadziła całą imprezę. Piosenki o jagódkach i inne zaśpiewały dzieci ze Szprotawki. Pomimo upału , uczestnicy święta chętnie odpowiadali na nasze propozycje i dobrze się bawili. Dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać puchatą farbę i namalować nią swoje prace. Wszyscy zatańczyć letnie przeboje i przejechać się ciuchcią. Dookoła były różne ciekawe stoiska - można było zrobić sobie tatuaż, albo kolorowe warkoczyki. Na festyn przyjechali też druhowie z OSP Leszno Górne, którzy przygotowali strażackie zagadki, mini zawody dla dzieci, a dodatkowo mieli jeszcze siłę żeby rozegrać turniej siatkówki i zaprezentować akcję ratunkową - wypadek na drodze. Kogo umęczył upał - ten mógł nabrać sił przy stoiskach, ze smakołykami -a można było zjeść naleśniki, racuszki, pierogi i ciasta, oczywiście wszystko z jagodami. Ekipa SzDK pożegnała się, życząc wszystkim wspaniałej zabawy do samego rana, przy zespole "Sukces". Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!


lgm

Ach, co to był za festyn! Tak bawili się mieszkańcy Leszna Górnego w sobotę 11 sierpnia na Święcie Wsi. Moc atrakcji, aktywny wypoczynek, sportowe emocje, radość i uśmiechy i dawka artystycznych wrażeń. 

A co się działo? Już mówimy! Od 13:00 na stadionie młodzi piłkarze toczyli zaciętą walkę o Puchary Sołtysa Wsi. Nawet deszcz nie przeszkodził sportowcom w rozgrywkach, wystarczył gorący doping kibiców - wtedy piłkarze biegali pomiędzy kroplami.
Po zakończonym turnieju Sołtys powitał zaproszonych gości i oficjalnie otworzył festyn. Sportowcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy, sędziowie wyłonili najlepszego bramkarza i króla strzelców. 
Tuż po wręczeniu nagród Sołtys zaprosił na ufundowaną przez siebie przejażdżkę kucykiem, a dzieci chętnie korzystały z tej atrakcji. Był też klub motocyklowy Moto Szprotawa. Mieliśmy okazję zobaczyć te cudne maszyny, a motocykliści chętnie zabierali dzieci na przejażdżki wokół boiska.
Na scenie zaprezentował się zespół De Włoders, który przypomniał zgromadzonej publiczności piękne utwory sprzed lat. Dorośli śpiewali razem z zespołem, a najmłodsi puszczali przed sceną ogromne bańki mydlane.
Cały czas czynne były stanowiska z pysznym jedzeniem - karkówka, bigos przygotowany przez szprotawski ZAZ, kiełbaski i inne smakołyki. My od siebie dołożyliśmy słodkie gofry Pani Beatki, które szybko się rozeszły. Byli z nami druhowie z OSP Leszno Górne, którzy przygotowali pokaz ratownictwa, my byliśmy troszkę zaniepokojeni skąd też wziął się czarny dym nad boiskiem, a tu OSP natychmiast pokazało, że wszystko jest pod kontrolą - to był tylko element pokazu.
Ostatnim punktem programu był występ gościa specjalnego - Idy Tamary Zagórskiej, która przy akompaniamencie maestro Włodzimierza Czernisza zaprezentowała czarujący dźwiękami recital. To była prawdziwa muzyczna uczta.
Na zakończenie zapłonęło ognisko, nad którym każdy mógł upiec kiełbaskę, a później już tylko muzyka i taniec do bałego rana przy zespole REMIX. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia niebawem! 
 

 

 


Po raz szesnasty spotkaliśmy się na polanie sierakowskiej - na Święcie ziemniaka- aby spędzić wspólnie czas przy ognisku, biesiadzie i pysznościach ziemniaczanych.  Na scenie zaprezentowały się przedszkolaczki i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym i Dojrzałe Kłosy z SzDK. Zabawy dla mniejszych i większych przygotowali animatorzy SzDK, nauczyciel z SP w Lesznie Górnym  ( sportowe) i strażacy z OSP w Lesznie Górnym. Tradycyjnie i w tym roku odbyły się konkursy na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną- tu I miejsce zdobyły nadziewane ziemniaki , otrzymując zarówno nagrodę jurorów jak i nagrodę indywidualną Burmistrza Szprotawy. Najdorodniejszego ziemniaka wybierało jury młodzieżowe i uznało ,że najdorodniejszy to ten co ma  najciekawszy ciekawy kształt i kolor. Nagrody w konkursach ufundowali: Starostwo Powiatowe w Żaganiu, Burmistrz Szprotawy i Szprotawski  Dom Kultury. Na koniec festynu została wylosowana nagroda główna w loterii fantowej - rower, który "pojechał" do Leszna Dolnego. W imieniu organizatorów ,serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom , darczyńcom i wspomagającym  to święto, prowadząca całą imprezę - Teresa Zima, dyrektor SzDK.  To święto zamyka nasze letnie , plenerowe imprezy, zapraszamy do sali widowiskowej i sali kameralnej na kolejne wydarzenia.

 


Uff, wakacje. A jak wakacje to zabawa. My bawiliśmy się w Lesznie Dolnym razem z dziećmi i paniami z sołectwa. Było już tradycyjnie , czyli dawne zabawy, te które taką furorę zrobiły na festynie z okazji Dnia Dziecka. Były pyszności do zjedzenia  i tylko aparat zrobił na psikusa i zdjęć nie zrobił. Wszystkim dzieciom  i nauczycielom życzymy udanych wakacji . A w Lesznie Dolnym spotykamy się już we wrześniu, na Święcie Dyni.


plakat święto dyniW sobotę- 14 września- spotkaliśmy się w Lesznie Dolnym na VII Święcie Dyni. Już na samym wjeździe do miejscowości można było poczuć klimat zbliżającej się pięknej ,złotej jesieni, a ozdoby dyniowe we wszystkich odcieniach pomarańczu , czerwieni i zieleni zapraszały do zatrzymania się. Tego dnia działo się dużo, wszystkich przybyłych gości przywitał gospodarz gminy - burmistrz Józef Rubacha, sołtys Leszna Dolnego - Zofia Barszcz i prowadząca festyn dyrektor SzDK - Teresa Zima. Stanowiska z dyniowymi potrawami i ekologicznymi przetworami, wóz pełen "uśmiechniętych" dyniek, pyszności przygotowane przez panie z Leszna Dolnego , to nie wszystko co było na święcie. Były kucyki, pokaz OSP  z Leszna Górnego, animacje i zabawy plastyczne przygotowane przez SzDK. Występy - dzieci ze Szkoły Podstawowej z Leszna Górnego i nasz najstarszy  zespół- Dojrzałe Kłosy.  Były ( ja co roku) konkursy, na które my i publiczność czekaliśmy z niekłamaną ciekawością :  potrawy dyniowe, największe dynie , najpiękniejsze lampiony, najciekawsze przebranie  inspirowane dynią.  Nie zawiedliśmy się - kolejny raz byliśmy zaskoczeni kreatywnością uczestników. Komisje konkursowe, wyłonione spośród uczestników świętowania, wybrały te najbardziej naj... Na zwycięzców czekały nagrody przygotowane przez organizatorów. Cieszymy się ,że to święto, które wspólnie " wymyśliliśmy" i stworzyliśmy z panią Sołtys Zofią Barszcz, wpisuje się tak pięknie w kalendarz imprez z  których jesteśmy współorganizatorami. Dziękujemy Wszystkim , którzy nas wspierają i bez , których te wydarzenia nie byłyby takie udane. 


W niedzielę w Dziećmiarowicach powitaliśmy lato w jego pełnej odsłonie. W świetlicy były występy artystyczne, zabawy integracyjne, moc tańca i zumby. Na scenie gościła chyba najmłodsza instruktorka zumby, jaką widzieliśmy :) 3,5-letnia Ania porwała gości do wspólnego tańca. Po oficjalnym otwarciu zabawy przenieśliśmy się kilka kroków dalej, aby otworzyć nowo wybudowany plac, a tam: miejsce na ognisko, grilla, piękna wiata i huśtawki dla dzieci. Dziękujemy za wspólną zabawę!


W sobotę (9 czerwca) byliśmy w Witkowie . Pogoda dopisała, humory też! Sołtys powitał wszystkich gości i ruszyliśmy do zabawy. Maluchy miały okazję poznać trochę już zapomniane gry podwórkowe, a ich rodzice… znaleźli na tyle odwagi w sobie, żeby pokazać wszystkim dzieciom jak w to wszystko się gra! I tak skakaliśmy w klasy, graliśmy w gumę… a gry w kabel nie mogli sobie odpuścić nawet dorośli - chyba poczuli ducha rywalizacji. Padł prawdziwy rekord - 42 skoki, tyle wyskakały dzieci, ale na drugim miejscu podium znalazła się… no właśnie, kto pamięta? Podpowiemy, że była to dorosła osoba, a wynik to 39 skoków! :) Oprócz zabaw był pyszny grill i owoce, my dołożyliśmy słodkie gofry pani Beatki. Byli też strażacy z OSP, którzy bawili się razem z nami. Dziękujemy za wspólne chwile i do zobaczenia za rok! 16062018borowinaW sobotę 16 czerwca OSP w Borowinie świętowało swoje 70-lecie. Z tej okazji przygotowali dla najmłodszych moc strażackich atrakcji, aby i dzieciaczki mogły spróbować swoich sił w tym zawodzie. Odbyły się mini zawody strażackie, był pokaz akcji ratowniczej, był wóz strażacki do zwiedzania, było też stanowisko w którym można było opanować RKO. My przywieźliśmy ze sobą retro gry podwórkowe - graliśmy w klasy i kabla. W Borowinie padł rekord skoków w tym sezonie - Maurycy skoczył przez kabel aż 88 razy (!). Dzieci częstowały się kiełbaską z grilla i goframi Pani Beatki. Było kolorowo i zabawnie, dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

 


W piątek (8 czerwca) w Henrykowie było gwarno i wesoło, wszystko za sprawą festynu z okazji Dnia Dziecka. Na zaproszenie pani Sołtys zjechali się goście nie tylko z Henrykowa, i nawet upał nie przeszkodził nam w dobrej zabawie. Przyjechali żołnierze 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania, z pokazami, byli też policjanci, u których można było dowiedzieć się czegoś więcej na temat bezpieczeństwa i zobaczyć radiowóz od środka. Motocykliści z klubu Moto Szprotawa wozili dzieciaczki na swoich maszynach a właściciel ogromnego traktora  na traktorze. To dopiero była frajda. My jak zawsze z  kolorowymi  bańkami, zabawami integracyjnymi i konkursami. Nawiązaliśmy też do retro zabaw z minionych dekad - gra w klasy, kabel i gumę. Dzieci miały okazję poskakać na ogromnych zamkach dmuchanych. Jak co roku stoły były pełne pyszności, a potrawy z grilla i pyszny bigos - przygotowane przez mieszkańców Henrykowa -cieszyły się powodzeniem. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!


10032018witków

 

W sobotni wieczór ( 10 marca ) w Witkowie , Dzień świętowały reprezentantki całej gminy. Sołtys - pan Sylwester Michalak, przywitał wszystkich gości. Paniom złożył piękne życzenia . Życzenia Paniom złożyli również  obecni goście: Burmistrz Szprotawy, pan Józefa Rubachy, Starosta Żagański, pan Henryk Janowicz i Przewodniczący Rady Powiatu, pan Mirosław Gąsik.  A że 10 marca to również Dzień Mężczyzny,  to i dla panów były życzenia. W imieniu wszystkich obecnych pań złożyły je: pani Bogusława Rubacha i sołtys Henrykowa Monika Kubik ,dołączając "niezbędniki sołtysa " . My do życzeń dołączyliśmy  śpiew zespołu MOKKA i koncert Lecha Krychowskiego. Podczas koncertu pan sołtys  zaskoczył  wszystkie panie wręczanymi różami i czekoladkami. Było bardzo sympatycznie.  Po tych atrakcjach był czas na obiad, który serwowali panowie. My na „deser” przygotowaliśmy biesiadę z zespołem "Tulowianki". Wieczór zakończył  DJ Mixer. Dziękujemy za  obecność - organizatorzy - Sołtys i Rada Sołecka i KGW z Witkowa  oraz SzDK.


W sobotnie popołudnie ( 20 stycznia )  do Borowiny zawitali instruktorzy SzDK, żeby razem z dziećmi przy tańcach i zabawach i słodkich gofrach, czekać na gościa specjalnego  z białą brodą i w czerwonym  kubraczku – Św. Mikołaja. Przybył, przywiózł  dla wszystkich milusińskich wór pełen prezentów, a dla babć i dziadków z okazji ich święta  - słodkości. Dzieci w zamian opowiadały wierszyki i śpiewały piosenki. Na zakończenie balu, z-ca Burmistrza , pan Paweł Chylak ukoronował Króla i Królową .


Karnawałowy nastrój towarzyszył od samego początku na czwartkowej ( 25 stycznia) zabawie dla dzieci w Lesznie Górnym. Maluchy pięknie się przebrały, a Sołtys serdecznie je przywitał. Postaci było baaaardzo dużo, na dodatek bardzo różnorodne! Bawili się z nami: spiderman, clown, Elsa z Krainy Lodu, kotek, policjanci, Roszpunka, krasnal, pszczółka, biedroneczka, lew, aniołki... i jeszcze wiele innych... Jak co roku zostali wybrani Król i Królowa Balu, tym razem byli to Pajacyk-Clown i Piratka. Po tańcach hulańcach i zabawach,  dołączył do nas Mikołaj, który wszystkim dzieciaczkom rozdał słodkie paczki-niespodzianki. Dziękujemy za wspólną zabawę.


 


W piątek w Dziećmiarowicach spotkaliśmy się z Mikołajem, który - jako, że zabrakło śniegu - przyjechał do nas samochodem. Kiedy przyjechał, był troszeczkę zmarznięty, więc zabraliśmy go do wspólnych tańców i pląsów, żeby było mu ciepło. I tak został z nami do końca imprezy! Zabawa tak mu się podobała, że wszystkim dzieciom rozdał paczki pełne słodkości. Dziękujemy za dobrą zabawę!

 


W środę (11 października) wraz z mieszkańcami Leszna Górnego świętowaliśmy Dzień Seniora. Sołtys wsi przywitał przybyłych gości i zaprosił seniorów do wspólnego świętowania. Na spotkanie z życzeniami i kwiatami dla seniorów przybyli: Burmistrz Szprotawy - pan Józef Rubacha wraz ze swoim zastępcą -panem Pawłem Chylakiem, Przewodniczący Rady Powiatu - pan Mirosław Gąsik oraz Radni Miejscy ze Szprotawy. Rozpoczęliśmy koncertem, naszego SzDK-owskiego duetu Twissst&Sing, który zaprezentował piosenki z lat 60-70. W autorskich piosenkach zaprezentował się sołtys wsi Bobrowice. Wielką niespodzianką okazał się występ pana Tadeusza - mieszkańca Leszna Górnego, który zagrał na akordeonie i zachęcił mieszkańców do wspólnych śpiewów. Wisienką na torcie okazał się występ Burmistrza Szprotawy, który na specjale zaproszenie dyrektor SzDK zadedykował dwa utwory wykonane na akordeonie. Animatorki z SzDK czuwały nad całością, Seniorzy wspólnie śpiewali i bawili się, brali udział w konkursach i zabawach integracyjnych. Sołtys i Panie z Leszna Górnego zadbały o podniebienia przybyłych i przygotowały pyszności na biesiadny stół. Wszystkim seniorom życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia i samych pogodnych dni. Dziękujemy za wspólną zabawę


Miło nam było gościć dzieci z Henrykowa, które pod opieką pani sołtys Moniki Kubik przygotowały Jasełka oraz program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców Henrykowa i Szprotawy odpowiedziało na nasze zaproszenie i spędziło wspólnie uroczy wieczór. Wśród gości byli m.in. Burmistrz i w-ce Burmistrz Szprotawy, Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego, Radni Miejscy i Powiatowi.

Panie z Rady Sołeckiej z Henrykowa zadbały o pyszne ciasto, kawę i herbatę. My wspomogliśmy ich miejscem, aranżacją wnętrza, nagłośnieniem i próbami przed spotkaniem.

Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

 


Ostatnia niedziela stycznia dla mieszkańców Dzikowic była pełna niespodzianek: dzieci bawiły się na balu karnawałowym, na który zawitał niespodziewany gość - św. Mikołaj. Były tańce, gry, konkursy. Z pośród małych przebierańców wybrani zostali król i królowa balu. Miłą niespodziankę dla babć i dziadków przygotował sołtys, który z okazji ich święta wręczył im symboliczne czekoladki.

 


Pierwszego października w sali wiejskiej, świętowaliśmy razem z całą społecznością Dziećmiarowic zakończenie dożynek Sołtys z Radą Sołecką zadbali o chleb i stół. Nasze "Tulowianki" zadbały o piękne dźwięki. Były też zabawy integracyjne. Dziękujemy za wspólne chwile i życzymy aby w nowym roku się darzyło i w polu i na zagrodzie.

 


Za nami Święto Dyni w Lesznie Dolnym. Było pomarańczowo, smacznie i radośnie . Animatorki z SzDK przygotowały " Wielką krzyżówkę" i  konkurs "Portret Dyni z kosmosu". Uczennice z SP Leszno Górne przygotowały pokazy taneczne. Nasze zespoły "Tulowianki" i Twissst&Sing  rozbawiły publiczność podobnie jak zaproszony zespół Sukces z Gromadki .I już na parkiecie  pod chmurką  rozpoczęły się tańce. Nie mogło zabraknąć i nie zabrakło dyniowych konkursów: Na najsmaczniejszą potrawę, Największą dynię, Najpiękniejszą rzeźbę dyniową i po raz pierwszy - Na przebranie dyniowe. Powołana komisja miała dużo pracy, bo zgłoszeń w tych konkursach było bardzo dużo.

A oto wyniki:

Konkurs na najsmaczniejszą potrawę:
I miejsce - Filip Głodek
II miejsce - Renata Cieślak
III miejsce - Alicja Ryczek
III miejsce - Magdalena Stępień

Konkurs na największą dynię:
I miejsce - Roman Śliwiński
II miejsce - Ryszard Lis
III miejsce - Roman Śliwiński

Najpiękniejsza rzeźba z dyni:
I miejsce - Martyna Molęda
II miejsce - Paulina Woźniak
III miejsce - Filip Głodek

Najpiękniejsze przebranie dyniowe:
I miejsce - Zosia Wilczyńska
II miejsce - zespół Twissst&Sing
Dziękujemy sponsorom nagród, dziękujemy współorganizatorom i do zobaczenia z rok.

 


Mały jubileusz , jak powiedziała Ania Kacprzak- kierownik organizacyjny zespołu Wrzosy- przy powitaniu zespołów i zaproszonych gości. Cieszymy się bardzo ,że wspólne kolędowanie i biesiada przy stołach wpisuje się pięknie w życie mieszkańców Siecieborzyc. Każdy zespół zaprezentował swoje najpiękniejsze kolędy, by później  ( już przy stołach ) zaśpiewać wspólnie, nie tylko kolędy. Panie z zespołu na ten dzień przygotowały " góry" pierogów, bigosu , przepyszny domowy smalec z domowym chlebem i ciasta. A Burmistrz Szprotawy obdarował zespoły symbolicznymi upominkami. I my tam byliśmy , miód i……. Dziękujemy za wspólny piękny czas.


W sobotę spotkaliśmy się w Bobrowicach na kolejnym już "Bobrowickim Grzybobraniu". Dużo atrakcji, frekwencja dopisała, pogoda też. Sołtys powitał wszystkich gości, a Burmistrz oficjalnie otworzył festyn. Rozpoczęliśmy zatem zabawę, najpierw bańki, potem quiz dla dorosłych. Była zupa grzybowa i pajda chleba, przygotowana przez KGW Bobrowice. Był nawet pyszny dzik nadziewany kaszą. Nasza pani Beatka częstowała goframi. Stoły konkursowe zapełniły się pysznymi potrawami z grzybów leśnych i największymi okazami znalezionymi w lesie. Komisja oceniająca wzięła się do roboty i wcale nie miała prostego zadania. Zanim ogłosiliśmy wyniki trwały kolejne konkursy. Trzy panie oraz trzech panów wzięło udział w niecodziennych zawodach... Panie miały za zadanie w 15 minut wyszyć grzybka na kawałku materiału, za to panowie musieli usmażyć pyszną jajecznicę z dodatkami nad przygotowanym ogniskiem. Jak co roku odbył się mecz piłki nożnej o tytuł mistrza - Bobrowice vs. OSP Leszno Górne. Doping był gorący, kibice zrobili transparenty i zagrzewali zawodników do walki. Mecz był emocjonujący, wygrała drużyna Bobrowic z wynikiem 3:2! Na koniec festynu ogłosiliśmy wyniki wszystkich konkursów. Najlepszą potrawą okazały się placuszki z koziej brody, a największy grzyb to ten znaleziony w bobrowickim lesie. Było super, dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę!


W sobotę na Polanie Sierakowskiej odbyło się kolejne Święto Ziemniaka. W tym roku mimo niesprzyjającej pogody spotkaliśmy się przy płonącym ognisku, aby wspólnie bawić się i kosztować ziemniaczanych pyszności. Po oficjalnym przywitaniu rozpoczęliśmy od występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym. Najmłodsi śpiewali jesienne piosenki, prezentowali wiersze i tańce. Było bardzo kolorowo. Nie obyło się bez corocznych konkursów - na najdorodniejszego ziemniaka, na ziemniaka cudaka oraz na najsmaczniejszą potrawę. Powołana komisja miała pełne ręce roboty, bo oprócz ziemniaczanych okazów na stole stanęło aż 12 potraw z udziałem ziemniaka. Wyglądało smakowicie a jeszcze lepiej smakowało. I tak wyłoniliśmy zwycięzców - w konkurencji na ziemniaka cudaka i najdorodniejszego ziemniaka zwyciężyła Pani Szuszfalak. Najsmaczniejszą potrawę przygotowała Alina Stołowska, II miejsce otrzymała Karolina Stołowska, III miejsce p. Ryczek, IV miejsce p. Warchocka, komisja przyznała również dwa wyróżnienia - dla pani Ewy Krupińskiej i pani Anieli Cebuli.

W tym dniu rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny "Warto Zapamiętać", który był związany z Jubileuszowym 25 Ogólnopolskim Festiwalem Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń". Na polanie stanęły trzy zwycięskie prace i każdy mógł je obejrzeć. I miejsce zajął pan Andrzej Gajdziński za zdjęcie "Pamiątkowe... z festiwalu", komisja przyznała dwa drugie miejsca - dla Patryka Kuca za zdjęcie "Ciągle gram... i wierz(ż)ę" i Bogdana Licimińskiego za zdjęcie "Złe spojrzenie" Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Na scenie zaprezentował się duet z SzDK - Twissst&Sing w utworach z lat 60-70.

Przez cały festyn można było kosztować pieczonych ziemniaków z ogniska oraz innych potraw ziemniaczanych, my dołożyliśmy słodkie gofry Pani Beatki. Powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której nagrodą główną był rower. Na zakończenie Święta odbyło się losowanie - szczęśliwy los miała pani Agnieszka ze Szprotawy.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!


W niedzielę spotkaliśmy się w Pasterzowicach na Święcie Chleba. Na początku pani Sołtys,  pokazała w jaki sposób wypieka się domowy chleb. Zaczyn, mąka, drożdże, wyrabianie ciasta. Kiedy ciasto już było  gotowe, każde dziecko mogło ulepić swój własny mały chlebek, który trafił do piekarnika. Chlebki się piekły, dzieci zajęły się lukrowaniem i ozdabianiem pierniczków a nasze Tulowianki pięknie śpiewały, tak że publiczność domagała się bisów. Cały czas można było kosztować wszystkich pyszności, były różne rodzaje chleba, ciasta drożdżowe , bułeczki z nadzieniem, bigos i pierogi przygotowane przez KGW, gofry pani Beatki. Prawdziwą atrakcją był tort chlebowy, przekładany trzema różnymi pastami. To pani Sołtys z paniami  KGW , tak nas zaskoczyły. Na koniec zabawy komisja oceniała chleby i ciasta drożdżowe w konkursach "Moje ciasto drożdżowe" i "Najsmaczniejszy domowy chleb". Zwyciężył  chleb wieloziarnisty pani Bogumiły Wejman,  II m-ce zajęła pani Danuta Rożek. Bogumiła Wejman zwyciężyła również w konkursie na ciasto drożdżowe a II m-ce zajęła pani Halina Małkiewicz. Gratulujemy , było pysznie!

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i do zobaczenia za rok!


lgmOj działo się, działo! Tak bawili się mieszkańcy Leszna Górnego w sobotę, na Święcie Wsi. Moc atrakcji, radość i uśmiechy, pyszne ciasta i potrawy... Nawet deszcz czekał, aż skończą się działania na scenie. I my tam byliśmy i dobrze się bawiliśmy.
A co się działo? Już mówimy! Od południa na stadionie młodzi piłkarze toczyli zaciętą walkę o Puchary Sołtysa Wsi. Bramkarze zaciekle bronili bramek, jednak nie ma siły na królów i królową strzelców.
Mecze to dopiero początek. Nagle, gdzieś z oddali zobaczyliśmy czarny dym! Co to? Kto to? To strażacy z OSP Leszno Górne pokazywali nam jak sprawnie udaje im się ugasić nawet groźnie wyglądający pożar. Wszystko było pod kontrolą. 
Tuż po pokazie Sołtys zaprosił na ufundowaną przez siebie przejażdżkę kucykiem, a dzieci chętnie korzystały z tej atrakcji. Był też klub motocyklowy Moto Szprotawa. Mieliśmy okazję zobaczyć te cudne maszyny, a motocykliści chętnie zabierali dzieci na przejażdżki wokół boiska.
Cały czas czynne były stanowiska z pysznym jedzeniem - ciasta, karkówka, grochówka, kiełbaski i inne smakołyki. My od siebie dołożyliśmy słodkie gofry Pani Beatki, które szybko się rozeszły.
A na scenie? Totalny szał! Najpierw debiutujący zespół Fabryka, który na co dzień ćwiczy w świetlicy w Lesznie Górnym. Młodzi, zdolni, piękni... Dobra robota, Fabryko!
Kiedy czekaliśmy na występ gwiazdy wieczoru, postanowiliśmy rozgonić chmury i trochę się pobawić. Były zatem kalambury i bajkowe zagadki, a później opanowaliśmy parkiet - zatańczyliśmy nasze letnie przeboje.
Na koniec festynu , sceną rządziła kapela podwórkowa "Prima Sort" z Lubska. Zdradzimy Wam tajemnicę - Publiczność nagradzała brawami artystów, dzieci robiły nawet choreografię do jednego z utworów... Oj działo się, działo!

 


W tym roku Święto Jagody odbyło się w pełnym słońcu, przy wspaniałej pogodzie. Frekwencja dopisała, humory też! Festyn rozpoczął się piosenką "Czarne jagody", którą wykonały dzieciaczki w pięknych jagodowych strojach. Sołtys wsi razem z Burmistrzem Szprotawy witali wszystkich zaproszonych gości i zapraszali do wspólnej zabawy. A atrakcji było sporo! Pokazy OSP, przeciąganie liny ze strażakami, występ Chóru z Bielawy, zabawy dla dzieci, kolorowe warkoczyki i tatuaże, kucyki i przejażdżka barwną kolejką. Było oczywiście stoisko z różnymi jagodowymi smakołykami, pierogami i ciastami. My jak zawsze zabraliśmy dzieci do tańca, puszczaliśmy bańki i zarażaliśmy dobrym humorem.

 


W niedzielne popołudnie dzieci w Siecieborzycach świętowały Dzień Matki oraz zbliżający sie Dzień Dziecka. Były występy dzieci ze szkoły, był śpiew i piękne "Sto lat" dla rodziców. Prawdziwie zaczarował nas Iluzjonista Tristo, który specjalnie na tę okazję przygotował pokaz magii. Okazało się, że dzieci też mają talent do sztuczek, a z pomocą Tristo udało się zrobić kilka czarodziejskich trików. Był słodki poczęstunek, lody dla ochłody, tańce, wierszyki i niespodzianki.


Święto Rodziny w Długiem już za nami! Festyn co roku cieszy się dużą frekwencją, a przede wszystkim wprawia gości w dobry nastrój. Na scenie wystąpiły dzieci z najmłodszych klas SP w Długiem, Fraza, grupa wokalno-taneczna z Gościeszowic i solistki naszej sekcji Sunniaki - Magda, Julia i Agata. A"Mini idol", w którym dzieci naśladowały swoich ulubionych wykonawców, to był prawdziwy szał! "Szalona ruda", "Kamień z napisem love", "Czerwone korale" śpiewała z dziećmi cała widownia! Poza sceną zaproponowaliśmy wspólne tańce i pokazy baniek mydlanych. A oprócz tego mnóstwo ciekawych stanowisk, loteria fantowa, gokarty, kino, dmuchańce... I przede wszystkim uśmiechy od ucha do ucha!


Mimo deszczowej pogody tego dnia było mnóstwo radości i uśmiechu. Wszystko za sprawą obchodów Dnia Dziecka w kolejnej już miejscowości - tym razem było to Leszno Dolne. Stoły zastawione słodkościami, gofry naszej Pani Beatki, pyszne kiełbaski i soczyste jabłka dla każdego - taki poczęstunek zapełnił brzuszki, a my dbaliśmy o bilans kalorii - tańce, ruch i zabawy. Puszczaliśmy bańki mydlane, każdy mógł spróbować swoich sił tworząc swoje własne, ogromne bańki. Była "La bomba" i "Czekolada", aż trudno uwierzyć, że tym razem nasz tańczący skład tworzyli sami chłopcy! Oj, działo się! Dziękujemy za dobrą zabawę!


Ojojoj... Książę, który zgubił buty? Czarodziejka Honorata? Nowe królestwo Borowinian? To wszystko działo się na obchodach Dnia Dziecka w Borowinie! Książę z Teatru Herbi z pomocą dzieci nauczył się trzech magicznych słów, dzięki którym jego losy się odmieniły. A my bawiliśmy się w najlepsze, było mnóstwo słodkości od Pani Sołtys - wata cukrowa, lody, cukierki i ciasteczka... Na dokładkę nasze "Beatkowe" gofry (słynne na całą gminę!). Rozgoniliśmy chmury tańcami, była "Czekolada", "Barbie Girl" i różne inne zabawy. Kiedy już wyszło słońce, dzieci mogły spróbować swoich sił jako mali strażacy, wszystko pod okiem czujnego zastępu OSP Borowina. Powiemy tyle - lała się woda - i to wcale nie od deszczu!
Dziękujemy za wspólną zabawę!

A na koniec zagadka: jakich magicznych słów nauczył się Książę? :)

 


Kolorowy zamek-dmuchaniec i basen z piłkami zamieszkały na placu przy sali wiejskiej w Pasterzowicach. Słońce pięknie dopisało, więc dopisały też humory. Dzieci chętnie bawiły się na dmuchańcach, ale to nie koniec atrakcji. Było malowanie buziek, były bańki mydlane i tańce hulańce. Uczyliśmy się chodzić jak krasnoludki (a to nie jest łatwe), poznaliśmy zabawę "kostka parzy", a na koniec czekał na nas grill i słodkie gofry Pani Beatki. Dziękujemy za wspólną zabawę!


Ależ było kolorowo! Pani Sołtys nie obniża poprzeczki - co roku jest więcej i więcej atrakcji dla dzieciaczków. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej imprezy. A było tak: Przywitali nas włodarze miasta, był z nami Burmistrz i jego zastępca, był Przewodniczący Rady Powiatu, Przewodniczący RM Szprotawa, byli radni... Przy otwarciu festynu wręczyli na ręce Pani Sołtys paczki pełne słodkości dla wszystkich dzieci. Rozpoczęliśmy od puszczania kolorowych baniek mydlanych, później były tańce, zawody, pojedynki na zabawę z hula-hop i skakanką, były mecze piłki nożnej na boisku... Przyjechali do nas motocykliści z klubu Moto Szprotawa, więc każdy maluch mógł przejechać się dostojną maszyną i poczuć wiatr we włosach. Dla tych, którzy nie przepadają za wiatrem... była trochę większa maszyna! Nowoczesna, duuuuża, z kołami większymi od niejednego dorosłego. Takim ciągnikiem też można było okrążyć boisko. Dla miłośników zwierząt atrakcją była przejażdżka na koniu. Były też przygotowane dmuchańce i smakowity poczęstunek - wata cukrowa, pyszne kiełbaski, skrzydełka, bigos, chrupiący chlebek ze smalcem i ogórki... A na stołach kolejne miseczki smakołyków. My zgodnie z tradycją oprócz zabaw i tańców i super pani akustyk przywieźliśmy gofry pani Beatki. Pogoda dopisała, humory dopisały, frekwencja dopisała, było kolorowo i z uśmiechem. Dziękujemy!


Już po raz trzeci razem z sołtysem i radą sołecką wsi , bawiliśmy się na Festynie Rodzinnym w Dziećmiarowicach. Czas umilały występy uczniów Zespołu Szkół w Wiechlicach i jej filii w Lesznie Górnym. Było wesoło i kolorowo: animacje dla dzieci, konkurencje sportowe oraz zabawy dla całych rodzin, m.in. Familiada, którą wygrała rodzina Burzyńskich. Słodka niespodzianka , przepyszne gofry pani Beatki i wata cukrowa napędziły akumulatory. Nadmiar kalorii spalaliśmy przy zumbie pani Doroty. Podczas festynu nastąpiło uroczyste otwarcie drogi. Wstęgę przecięli najmłodsi mieszkańcy Dziećmiarowic i władze samorządowe. Dziękujemy za wspólny czas . Wszystkim dzieciom i dorosłym ,życzymy wesołych wakacji.


W Bobrowicach powitaliśmy lato. Było kolorowo - dzięki mieniącym się w słońcu bańkom mydlanym, malowaniu buziek i różnym tańcom i zabawom. Były kiełbaski z grilla, pyszne lody, słodki poczęstunek i gofry pani Beatki. My sprawdzaliśmy jak chodzą prawdziwe krasnale oraz czy mucha potrafi latać samolotem. Było wesoło i zabawnie. Wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji.  Dziękujemy współorganizatorom

 


Sobota upłynęła nam radośnie, byliśmy na festynie w Dzikowicach. A tam mnóstwo niespodzianek: gofry pani Beatki, loteria fantowa, grill, przejażdżki na kucyku i nasze zabawy - tańce, gry z kostką i krzesełkami. Puszczaliśmy bańki mydlane, każde dziecko mogło spróbować swoich sił i zrobić wielką bańkę. Pogoda nam dopisała, więc było wesoło. Dziękujemy!

 


Pierwszy wakacyjny poniedziałek, dzieci już nie myślą o tabliczce mnożenia, o starożytnych rzymianach, ani o tym, gdzie leży Grecja :) Wakacje powitaliśmy w Wiechlicach piękną zabawą, było głośno, było radośnie. Pani Sołtys zaprosiła na festyn wielu miłych gości, byli włodarze naszego miasta, radni, przedstawiciele starostwa powiatowego,  zaprzyjaźnieni sołtysowie okolicznych miejscowości i dyrektor ZS w Wiechlicach . Przede wszystkim były z nami dzieciaczki, które chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji. Na festynie razem z nami była Fundacja Spełnienie, a na ich stoisku można było przygotować sobie kolorową przypinkę oraz wymalować sobie buźkę. My puszczaliśmy wielkie bańki mydlane, śpiewaliśmy piosenkę "Mucha w mucholocie", tańczyliśmy "La bombę" i "Barbie Girl", sprawdzaliśmy czy dzieci umieją chodzić jak krasnoludki. Toczyły się rozgrywki w grze z kostką, w których każdy mógł spróbować swojego szczęścia. Było bardzo kolorowo i radośnie. Wszystkim dzieciom życzymy, aby tegoroczne wakacje były pełne uśmiechu. Były duże zamki dmuchane, wata cukrowa i popcorn, gofry pani Beatki, ciasto  i inne słodkości. Bawcie się bezpiecznie!

 


Świętowanie Dnia Samorządowca i Dnia Matki w Lesznie Górnym , rozpoczęły oficjalne gratulacje i podziękowania kierowane do Samorządowców i  życzenia kierowane do mam . Gospodarz wsi , jednocześnie wice Przewodniczący RM Szprotawa, pan Władysław Sobczak przywitał przybyłych ,po czym głos zabrali m. inn. Przewodniczący RM Andrzej Skawiński , Burmistrz Szprotawy , pan Józef Rubacha i zaproszeni goście. Następnie przyszedł czas na życzenia dla  Mam od ich pociech - uczniów SP w Lesznie Górnym. Dzieci i uczniowie zaprezentowali się wspaniale , śpiewając, tańcząc . Wszystko bajecznie  zaczarowane , kolorowe i pełne uśmiechów .

W rolę prowadzącej imprezę wcieliła się pani Lilla Agnieszka Stolarczyk-Summad 

 


W sobotni wieczór w sali wiejskiej w Wiechlicach spotkały się panie, które skorzystały z zaproszenia pani sołtys - Ilony Burzyńskiej na obchody Dnia Kobiet. Wśród gości nie zabrakło panów - przedstawicieli Rady Miejskiej oraz zaprzyjaźnionych sołtysów, którzy składali serdeczne życzenia wszystkim paniom, dołączając do tego słodkie niespodzianki. My przywieźliśmy to, co mamy najlepsze - muzykę, uśmiech i dobrą zabawę. Zaprosiliśmy wszystkich gości do próbowania swoich sił w zabawach integracyjnych. Były tańce, koło fortuny, niespodzianki, przebieranki... i różne cuda. Zaśpiewały solistki grupy Sunniaki z SzDK - Agata Nowicka i Weronika Kenigsberg. Na wszystkie panie czekały smaczne posiłki przygotowane przez gospodarzy wieczoru. Było bardzo miło i radośnie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, a wszystkim paniom życzymy samych wspaniałości!


W tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu gościliśmy w Wiechlicach. Do współpracy zaprosiła nas Elsa... a właściwie Pani Sołtys, która w progach świetlicy wiejskiej przygotowała kolorowo przystrojoną salę na nasz bal przebierańców. I tym razem znów przebrania dzieci nas zaskoczyły, choć myśleliśmy, że nic nie jest w stanie tego zrobić :) Był Pikachu, tygrysek i panterka, cyganki, dracule, kościotrupy, dynia, straż pożarna, a nawet służby mundurowe zza granicy! Prawdziwym przebojem okazał się mały policjant, który pod swoim mundurkiem skrywał strój prawdziwego superbohatera. Jak przystało na prawdziwy bal - tańczyliśmy i bawiliśmy się z uśmiechem od ucha do ucha. Była "Czekolada", była "Waka waka" i "Barbie girl", nawet dorośli tupali nóżką przy "Mambo no. 5". Do tańca dołączył również gość zaproszony przez Panią Sołtys - prawdziwy Mikołaj! Kiedy tylko przekroczył próg sali wszyscy odetchnęli z ulgą, bo okazało się, że Mikołaj nie przyniósł nikomu z nas rózgi. Wygląda na to, że znowu byliśmy grzeczni.
Dziękujemy i do zobaczenia!


 


 W sobotę 4 lutego ,spotkaliśmy się w sali wiejskiej w Witkowie. Panie z KGW przygotowały pyszne ciasta i kawę, pan sołtys słodkie niespodzianki a my koncert dla Babć i Dziadków , śpiewała Julia Okulewicz i Monika Jóźwik. Szukaliśmy też Super Babci/Dziadka i ich wnucząt i znaleźliśmy, Super Babcią została pani  Zdzisława + Aleks, Antoś i Kuba. Innym Babciom niewiele brakowało do zwycięstwa, a my uważamy ,że też są super, bo świetnie bawiły się ze swoimi wnukami i doskonale je znają. Później jak na karnawał przystało tańce, tańce i czekanie na Mikołaja. Mikołaj przyniósł paczki i pomógł nam wybrać Królową i Króla balu. Koronacji dokonali z- ca Burmistrza Szprotawy i sołtys Witkowa.  I mogę powiedzieć... i ja tam byłam miód i ...... 

Do zobaczenia na kolejnych przedsięwzięciach SzDK i przyjaciół. 
 


Bal karnawałowy w Lesznie Górnym 18 stycznia, rozpoczął nasze zimowe szaleństwo. Gospodarz wsi, pan Władysław Sobczak, otworzył uroczyście bal karnawałowy, na którym pojawiło się mnóstwo dzieci skorych do zabawy. Dzieciaki już kolejny raz zaskoczyły nas pomysłowymi strojami karnawałowymi. Były księżniczki, spidermany, czarownice, motyle, cyganki, policjanci, biedronki i bohaterowie ulubionych bajek. Jak na prawdziwy bal przystało - tańcom nie było końca. Spodziewaliśmy się wizyty Mikołaja zaproszonego na to spotkanie przez sołtysa wsi - wieść gminna niosła,żezgubił gdzieś sanie z prezentami, ale dotarł do nas i prezenty przyniósł.. Aby rozweselić trochę naszego gościa z brodą, zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy. Roześmiane dzieci nie dały Mikołajowi chwili wytchnienia i ciągle porywały Go do tańca. Przez całą imprezę każdy mógł poczęstować się słodkim gofrem od pani Beatki. Na zakończenie balu, wybraliśmy królową i króla, którzy otrzymali królewskie korony i prezenty, a Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom  upominki. Z radością patrzyliśmy na uśmiechnięte buzie dzieci. Zapraszamy na kolejne bale w innych miejscowościach.


W sobotę 17 grudnia spotkaliśmy się z dziećmi w Lesznie Dolnym, aby dobrą zabawą przywitać zimę i w radosnym nastroju przygotować się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Na dworze szalał mróz, a u nas była moc tańca, zabaw, quizów i niespodzianek. Słyszeliśmy, że na naszej zabawie ma się pojawić Mikołaj, dlatego nauczyliśmy się dla niego specjalnego tańca. Śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne, wszystko dzięki duetowi - Julii Gut i Emilii Wójcik. Nie zabrakło również ruchu - odkrywaliśmy zadania ukryte w kolorowych balonach, które nie zawsze były łatwe. Dzieci zachwyciły nas swoją wiedzą o Świętach, bo w przeprowadzonym quizie znały odpowiedzi na każde pytanie. Przez cały czas można się było delektować pysznymi goframi pani Beatki, a na koniec udało się nimi poczęstować samego Mikołaja, który dotarł do nas i rozdał grzecznym dzieciom prezenty. Dziękujemy za wspólną zabawę!11 października razem z seniorami z Leszna Górnego świętowaliśmy obchody Gminnego Tygodnia Seniora, które odbywają  się  w ramach  XVIII Lubuskiego Tygodnia Seniora. Spotkanie biesiadne  w świetlicy wiejskiej, poprzedziła Msza Święta w intencji seniorów. Spotkanie rozpoczęło się bardzo oficjalnie , sołtys wspólnie z reprezentantami władz gminy i powiatu ( sami panowie) wręczyli kwiaty przedstawicielkom seniorek. Po czym koncert dedykowany wszystkim seniorom dał zespół "De Włoders" ze Szprotawskiego Domu Kultury.  Do wspólnych śpiewów zachęcały" Gościeszowianki" z Gościeszowic, a do zabaw Sylwia Tokarska - instruktorka SzDK.  Panie z KGW ugościły biesiadników ciepłym poczęstunkiem i przepysznym ciastem.  Dziękujemy za wspólny czas i mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać te wtorkowe popołudnie spędzone w Lesznie Górnym.


Mieliśmy ogromną przyjemność bawić się , pierwszego października, razem z mieszkańcami Dziećmiarowic na "Podożynkowych uciechach". Czerpiąc z tradycji dożynkowych, przy śpiewach okolicznościowych , podarowano gospodarzowi miejscowości- sołtysowi Jarosławowi Zubalowi, chleb upieczony z tegorocznych plonów.  Gospodarz podzielił go sprawiedliwie i częstował nim wszystkich przybyłych na uciechy. Za raz po tym przyszła kolej na pierwszą uciechę, czyli rozrywkowy  występ Sunniaków. I już po chwili, cała sala śpiewała "Małgośka - mówią mi.". Była to dobra rozgrzewka przed muzycznymi kalamburami, tańcami i innymi uciechami. Dzieci mierzyły się z konkurencjami , w których główną rolę odgrywały plony pól i ogrodowych grządek. Dorośli sprawdzali swoje umiejętności aktorskie w kalamburach z przysłowiami. "Czekoladę"," Waki waki" i inne tańce, tańczyli wszyscy i duzi i mali, doskonale się przy tym bawiąc. Całość imprezy prowadzili instruktorzy i wolontariuszka SzDK , przy leciutkim wsparciu dyrektor SzDK. A wszystko to przy suto zastawionych stołach, przygotowanych przez Radę Sołecką Dziećmiarowic.  To było piękne doświadczenie , te pierwsze podożynkowe uciechy, mamy nadzieję do zobaczenia za rok.


 

24 września, bawiliśmy się w Sierakowie na 14 Święcie Ziemniaka. Na przybyłych gości czekał żar ogniska  i  chleb upieczony przez panią Anielę Cebulę.  To już tradycja , że po podzieleniu sie chlebem wrzucamy ziemniaki do żaru , aby później delektować się ich smakiem. Wśród wielu atrakcji ogromnym powodzeniem cieszyły sie występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym  ( poczynając od najmłodszych 3-4 latków z przedszkola , kończąc na szóstoklasistach). Na amatorów ziemniaczanych pyszności czekały potrawy przygotowane na konkurs "Na najsmaczniejszą potrawę".  W tym roku po raz pierwszy potrawy wybierały również dzieci.  Ze zdziwieniem stwierdziliśmy ,że wybrały dokładnie tak jak dorośli. I m-ce przyznając Barbarze Szuszfalak, II Ewie Krupińskiej a III Anieli Cebuli. Podziwialiśmy ziemniaki cudaki.  Najcudaczniejsze to te przyniesione przez panie Szwedzińską, Sworowską i Cebulę. Najdorodniejsze wyhodowali  : pani Szuszfalak ,pan  Telus i pani Janiszewska. Najmłodszych bawił Teatr Art-Re z Krakowa.  Przygody  wilka i zająca rozbawiły dzieci do łez. Gdy na scenę wkroczyły ?Dojrzałe Kłosy? był to znak, że już czas na wspólne biesiadowanie .Biesiadowanie ,wspólne śpiewy przeplatane były ziemniaczanymi konkurencjami; poszukiwaniem ziemniaków w workach pełnych siana, slalom z taczkami po ziemniaki, zgadywanki i inne.  Ziemniaczane święto zakończyła dyskoteka plenerowa  , przy ciągle  podsycanym ognisku.


 


 

W sobotę w Bobrowicach bawiliśmy się na festynie, którego tematem przewodnim były leśne grzyby. Mieliśmy zawody, zabawy i gry o tematyce grzybowej, były także konkursy na największego grzyba i najsmaczniejszą potrawę z grzybów. Największy okaz przyniósł Kacper Ciachnocha, troszkę mniejsze grzyby znalazła Julia Pałulska i Marta Gancarz. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali Filip Głodek, Irek Połulski i Andrzej Mazurek. Komisja miała także nie lada zadanie w nagrodzeniu najsmaczniejszej potrawy. W tym konkursie zwyciężyła Urszula Warchodzka, na podium tuż za nią stanęła Aneta Chmura i Aneta Opas. Oprócz grzybowych konkurencji nie zabrakło również naszych zabaw z bańkami i tańców. Rozegraliśmy także turniej piłki nożnej, w którym drużyna zielonych obroniła tytuł mistrza.


W sobotę bawiliśmy się na Święcie Wsi w Lesznie Górnym. Przybyło mnóstwo gości - nic dziwnego, tego dnia na stadionie czekało na nich dużo atrakcji. Rozpoczęliśmy od turnieju orlików, walka pomiędzy drużynami toczyła się o Puchar Sołtysa Leszna Górnego. Mecze rozegrały się pomiędzy KS Sprotavia, KS Leszno Górne A, KS Leszno Górne B oraz KS Dzikowice. Po rozgrywkach Sołtys wręczył nagrody zwycięzcom, a następnie oficjalnie otworzył festyn. Wśród zaproszonych gości były władze miasta, burmistrz Józef Rubacha, zastępca burmistrza Paweł Chylak, oraz radni. Po oficjalnym otwarciu zaprosiliśmy dzieci do zabawy. Pokaz baniek był kolorowy i było dużo piany. Teatr Art-Re z Krakowa przygotował dla nas spektakl "Wilk i zając na wakacjach", który rozbawił nie tylko maluchy. Na festynie otwartych było wiele stoisk. Były gofry pani Beatki i strefa dla małych plastyków, która działała pod okiem naszego instruktora Zygmunta Miedzińskiego. Goście mogli częstować się pyszną grochówką. Członkowie klubu MotoSzprotawa zapraszali na wspólną przejażdżkę. Odwiedzili nas wykładowcy Szprotawskich Divertimenti, których zaprosiliśmy do świętowania z nami. Gry i konkursy od Sylwii to coś, na co czekają zawsze wszystkie dzieci, dlatego chętnie uczestniczyły w zabawach. Na koniec usłyszeliśmy koncert zespołu Fayah Inna Di Nation, który swoją muzyką rozgrzał słuchaczy do dalszej zabawy.

Dziękujemy za zaproszenie!


W sobotę ,9 lipca, mieszkańcy Dziećmiarowicach obchodzili II Święto Rodziny. Kto nie był niech żałuje, a kto był może powspominać razem z nami. Zaczęliśmy spokojnie, poznając się wzajemnie aby  później coraz żwawiej harcować  podczas zabaw integracyjnych , konkursów z nagrodami i tańców. Jedliśmy pyszne lody, gofry i inne przekąski.  Kolorowe bańki zachwyciły i wszystkie dzieci chciały spróbować jak się je robi. Oczywiście przy pomocy naszej instruktorki Sylwii ( która prowadziła cały festyn) udało się. Później dzieci zamieniły się w prawdziwych strażaków udzielając pierwszej pomoc poszkodowanym fantomom, a przy pomocy węża strażackiego ogromnymi strumieniami wody przewracając pachołki. Tak jak zapowiadaliśmy była  nagroda główna za najpiękniejszy kostium. A było w czym wybierać: piraci, koty, księżniczki, a nawet Czerwony Kapturek. Na zakończenie rozpaliliśmy wielkie ognisko i piekliśmy pyszne kiełbaski. Organizatorami  II Święta Rodziny byli: Sołtys , Rada Sołecka , KGW  z Dziećmiarowic, Szprotawski Dom Kultury i OSP z Siecieborzyc . Podczas świętowania odwiedzili nas znamienici goście - wszystkich możecie zobaczyć  w naszej  galerii zdjęć  (fotorelacja z imprezy ).


 


W sobotę 11 czerwcana placu przy Kościele św. Andrzeja  w Szprotawie- Iławie ( Sowiny )  współ uczestniczyliśmy w organizacji i realizacji  Dnia Dziecka , dla najmłodszych mieszkańców tej dzielnicy. Zespół Szkół przygotował  rekreacyjną ścieżkę zdrowia. Dzieciom skakanie przez płotki, albo przebiegnięcie pod , skoki na ogromnej uśmiechniętej piłce i czołganie się przez kolorowy tunel nie sprawiało żadnych trudności. Obok na plenerowym boisku rozgrywały się mecze piłki siatkowej. My przygotowaliśmy pokazy baniek mydlanych. W pełnym słońcu mieniły się wszystkimi kolorami tęczy, a każde dziecko chciało mieć, chociaż jedną swoją, nawet tą najmniejszą.Rzecz jasna nie mogliśmy przegapić  idealnej okazji,  do zatańczenia z roześmianymi dziećmi ?Czekolady? i ?Waka waka?.  Zaprosiliśmy też Magika Tristo z "Czarodziejskim Magic Show" . Dzieci z otwartymi buźkami podziwiały czarowanie. Okazało się ,że niektóre z nich też potrafią czarować.  Pod  czujnym okiem  naszego  plastyka  dzieci tworzyły swoje  dzieła m. inn kompozycje artystyczne metodą frottage. A pani Beatka po upieczeniu gofrów, malowała  dzieła na twarzach dzieci.  Pyszne ciasta i kiełbaski z grilla  przygotowane przez Zespół Parafialny smakowały wybornie i dawały mnóstwo energii zabawy. Uczestnicy zabaw otrzymywali drobne upominki a sportowcy medale i dyplomy , o nie postarał się pan Przewodniczący RM Szprotawa Andrzej Skawiński. Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom dziękujemy za fantastyczną zabawę.


W Lesznie Dolnym na wspólnym świętowaniu Dnia Dziecka ( 12 czerwca), w zabawach uczestniczyły nawet te najmniejsze dzieci, którym czasem musieli  pomóc rodzice  np. w budowaniu wierzy z klocków. Zaś bańki mydlane wzbudzały zachwyt nawet dorosłych. Kolorowa chusta klauza zamieniała się w tajemnicze statki  morskie , ślizgawki dla toczących się kulek , czy też w spadochron.  Dziewczynki chętnie nadstawiały buzie, aby namalować na nich kotki i motylki, a chłopcy jak to przystało na fanów piłki nożnej z dumą prezentowali twarzach ozdobione naszymi barwami narodowymi. Z przyjemnością zajadaliśmy przygotowane przez panią sołtys smakołyki. Oklaskiwaliśmy występy Emilii i Julii wokalistek z Leszna Dolnego. Ogromna niespodzianką  dla najmłodszych jak i starszych uczestników zabawy był przyjazd grupy NFL, która  prezentowała podrasowane auta.  Nagroda za taniec z kolorowymi balonami przypadła najmłodszej uczestniczce zabawy. 


W środę 8 czerwca Borowina rozbrzmiewała chichotami i śmiechem rozbawionych dzieci, które bawiły się razem z nami na festynie z okazji  Dnia Dziecka. Rozpoczęliśmy rozgrzewką na dmuchanym zamku, a zaraz po tym tańcem z paczką niespodzianką, którą początkowo odpakowywano ostrożnie i niepewnie, a później, z co raz większym  oczekiwaniem na to, co będzie w środku. Kolorowe balony i bańki mydlane zdobiły cały plac przy sali wiejskiej, a dzieci próbowały złapać ich jak najwięcej. W uzupełnieniu zapasów energii pomagały pyszne gofry i lody, do których nikogo nie trzeba było namawiać. Radosne pląsy podczas tańców skutecznie powstrzymały zachmurzone niebo, które poczekało z deszczem aż skończymy nasze świętowanie. Atrakcji było wiele, a dzieci pełne chęci do uczestnictwa w każdej z nich. Dziękujemy za zaproszenie i niecierpliwie czekamy na kolejne nasze spotkanie!


Witków na festynie z okazji Dnia Dziecka , przywitał na Kasię i Sylwię - nasze "szalone" instruktorki, roześmiany i pełen energii do zabawy. Dmuchane zamki, gofry pani Beatki i grill były oblegane przez dużych i małych, jednak za każdym razem, gdy padało hasło  "a teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy " , plac przed nam zapełniał się uśmiechniętymi buziami czekającymi z przejęciem na to, co będzie dalej. Taniec  ?Czekolada?, rozkręcił publiczność  tak ,że   nawet  wice burmistrz Pawł Chylak  "kręcił czekoladę ". Podczas zabawy z chustą klanzy dowiedzieliśmy się kto nie lubi szpinaku, a kto lubi chodzić do szkoły.  Kolorowe baloniki i bańki mydlane dopełniły ten energetyczny dzień.


 

W niedzielę 5 czerwca w Długiem odbył się festyn - Święto Rodziny. Już od kilku lat impreza ta przyciąga nie tylko mieszkańców, ale także wielu gości. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy się świetnie bawić i korzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji. Tego dnia mogliśmy obejrzeć występy dzieci ze szkoły, były piosenki, wierszyki i tańce. Zaprezentowała się nam również Patrycja Kamola wraz z zespołem. Patrycja zaśpiewała standardy bluesowe jak i kilka utworów autorskich. Dzieci miały okazję skakać przy muzyce, a dorośli posłuchać dobrego bluesa. Prawdziwą furorę wśród najmłodszych zrobiły wielkie bańki mydlane. W pełnym słońcu bańki pięknie się błyszczały, co zachęcało do oglądania festiwalu baniek mydlanych. Oczywiście nie mogliśmy przeoczyć okazji, żeby z rozbawionymi dziećmi zatańczyć ?Czekoladę? i ?Waka waka?. 
Nie tylko chęć zabawy przyciągała do nas dzieci. Niektóre z nich myślały, że nasza instruktor Sylwia to prawdziwa Elza z Krainy Lodu! Wszystko za sprawą szalonych, kolorowych włosów. Dzieci na własne oczy chciały się przekonać, czy Sylwia ?ma tę moc? i chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach i zabawach.
Oprócz tego było jeszcze sporo atrakcji, można było przejechać się na kucyku, zatańczyć zumbę, wziąć udział w loterii fantowej, a także zjeść pyszne ciasto. 
Dziękujemy za wspólną zabawę!


 

Dzień Dziecka razem ze świętem Mamy, dlaczego nie ?  Tak świętowaliśmy  w Siecieborzycach, w niedzielę ,29 maja.Pierwsze życzenia złożyli wiceburmistrz Szprotawy Paweł Chylak oraz radny Janusz Bieliński. A później sie potoczyło ,życzeniom ( śpiewanym , mówionym ) tańcom , hulankom , konkursom i zabawom  nie było końca Aktorzy z teatru "Herbi" z Leszna, pokazali dzieciom jak ważne są ?Trzy magiczne słowa? - proszę, przepraszam i dziękuję. Było dużo śmiechu i zabawy.Dzieci ze SP w Siecieborzycachśpiewały o wiośnie, przyjaźni idedykowały piękne wiersze  mamom. Kasia z Sylwią ,dwie nasze instruktorki nie tylko prowadziły całą imprezę , ale też zorganizowały zabawy integracyjne, konkursy, zawody sportowe itańce ?Waka waka? oraz ?Czekolada?. Na zakończenie spotkania wystąpiła grupy ?Arabeska? z Nowego Miasteczka, która tak się spodobał, że tańczyliśmy wszyscy. Dziękujemy uczestnikom i współorganizatorom- sołtysowi, radzie sołeckiejnauczycielom i dzieciom z SP w Siecieborzycach ,za miłą zabawę!


To już tradycja ,że Dzień Samorządowca połączony z  Dniem Matki  świętujemy  w Lesznie Górnym. Festyn rozpoczął  uroczystym przywitaniem  Burmistrz Szprotawy Józefa Rubachę, sołtys Leszna Górnego jednocześnie w-ce przewodniczący RM Szprotawa, Władysława Sobczaka oraz zaproszonych gości. Po oficjalnej części rozpoczęły się występy dzieci ze SP w Lesznie Górnym. W tym dniu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieciaczki mogły częstować się słodkimi goframi pani Beatki, a dorośli podziwiać dzieciaczki a wieczorem potańczyć. Podziękowania wraz z bukietem kwiatów wędrowały do  osób pracujacych na rzecz społeczności lokalnej i do mam. A składali je, Burmistrz Szprotawy- Józef Rubacha, zastępca Burmistrza Szprotawy- Pawł Chylak, Przewodniczący RM w Szprotawie -Andrzej Skawiński, w- ce  Przewodniczący RM W Szprotawie - Władysław Sobczak oraz  radni RM Szprotawa.


W sobotni wieczór w sali wiejskiej Witkowie na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet spotkały się przedstawicielki prawie całej gminny .Sołtys pan Sylwester Michalak, serdecznie przywitał wszystkich przybyłych ,szczególnie panie , którym złożył życzenia, do życzeń zaś dołączył różyczki i czekoladki. Życzenia w stronę pań popłynęły również od Burmistrza Szprotawy, Józefa Rubachy i Starosty żagańskiego, Henryka Janowicza. Nasz prezent - koncert Patrycji Kamoli z zespołem , też przypadł paniom do gustu. To swoiste połączenie popu z jazzem jaki zaprezentował zespół, zaczarowało publiczność. A znane polskie przeboje XX w. w aranżacjach Patrycji nabrały innego wymiaru. Koncert zakończony bisem i gromkimi brawami. Muzycy w naszej księdze pamiątkowej napisali... " Tak wspaniałej atmosfery i cudownej publiczności mogą pozazdrościć  Państwu wszystkie kluby. Dziękujemy ".... Po koncercie pyszny obiad, podany do stołów przez panów, przysposobił panie do dalszej zabawy. Udziału w integracyjnych grach i zabawie  z DJ Son. Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór SzDK, Sołtys i Rada Sołecka Witkowa.


Sobota w Henrykowie minęła pod znakiem karnawałowego szaleństwa. Szprotawski Dom Kultury, sołtys i rada sołecka Henrykowa przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych. Zabawę karnawałową rozpoczęły dzieci, które pięknie przebrane przybyły tego dnia do świetlicy. Jak karnawał to i oczywiście tańce, w światłach laserów i w chmurach scenicznego dymu. Nie obyło się bez wspólnego odtańczenia ?Czekolady? i ?Waka waka?, tańczyły dzieci pani sołtys i Mikołaj. Mikołaj z powodu braku śniegu musiał dotrzeć w tym dniu nas samochodem, więc zaśpiewaliśmy mu o tym piosenkę, a wszystkie dzieci zostały obdarowane przez niego paczką pełną słodkości. Wszystkie dzieci za udział w grach i konkursach otrzymywały słodkości a Królowa i Król balu, otrzymali korony i małe niespodzianki. W tym dniu świętowaliśmy także niedawne święto Babci i Dziadka, dzieci śpiewały piosenki i mówiły piękne wierszyki, a do życzeń dołączały żywe różyczki. Zmęczone i szczęśliwe dzieci pożegnały się z nami, dziękujemy za wspólną zabawę. Dorośli zaś rozpoczęli przygotowania do swojej zabawy, która trwała ( jak wieść gminna niesie ) do białego rana.


Gry  , zabawy, tańce,  przygotowane przez instruktorów SzDK, jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach, to wszystko czekało na przybyłych na bal karnawałowy w świetlicy wiejskiej w Witkowie.   Zabawa była przednia i  humory dopisywały. Na zaproszenie sołtysa i rady sołeckiej bawiących się odwiedził św. Mikołaj  oraz magiczny Elf Andrzej. Mikołaj zanim rozdał dzieciom paczki pełne słodyczy,  zatańczył z dziećmi ich rodzicami. W przerwie od tańców i zabaw  można było schrupać słodkiego gofra  Pani Beatki.  A ,że na zabawie było całkiem sporo babć i dziadków , to z okazji ich niedawnego święta wszyscy wnukowie zaśpiewali im  gromkie sto lat ,a pan sołtys obdarował czekoladami.  Bal zakończył wybór króla i królowej . Dziękujemy za karnawałowe szaleństwo.


 

 

W Dzikowicach zaczęliśmy troszkę nieśmiało, ale zabawa z chustą klanza szybko pozwoliła nam się lepiej poznać i .... No właśnie tańcom , zabawom nie było końca . Gofry pani Beatki  i słodkości od sołtysa i rady sołeckiej szybko wyrównywały zapasy energii . Na parkiecie królowała ?czekolada? i taniec z balonami.  Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Zaś  Mikołajów, których odwiedził w tym dniu bawiące się dzieci , wraz ze swoim wyjątkowym pomocnikiem zrobił ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach zabawy. Przybysze dołączyli do tańców a  później pomogli  w wybrze króla i królowej balu. Na tej zabawie pamiętaliśmy również o dziadkach i babciach, którzy niedawno mieli swoje święto. Wspólnie zaśpiewaliśmy im Sto lat , a sołtys obdarował seniorów  słodkimi upominkami.  Mamy nadzieję ,że Wy bawiliście się równie dobrze jak nasi instruktorzy, dziękujemy i do kolejnej, wspólnej zabawy.

 


plakatKrzywe

Za nami III Wspólne Kolędowanie w Siecieborzycach. Spotkaliśmy się 8 stycznia przy wspólnym stole, by jeszcze raz poczuć magię świątecznej atmosfery.Po oficjalnym przywitaniu gości przez Anię Kacprzak z zespołu " Wrzosy ", życzenia noworoczne złożyli zaproszeni  goście, m.innBurmistrz Szprotawy Józef Rubacha iBurmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek.Jak nakazuje tradycja rozpoczęliśmy  wspólnym zaśpiewaniem kolędy?Wśród nocnej ciszy?.Tego wieczoru na scenie zaśpiewały zespoły: Wrzosy, De Włoders, Sunniaki, Dojrzałe Kłosy, Astry,Tulowianki - zespoły SzDK i Pod Różąz Żagania.Zabrzmiały piękne kolędy i pastorałki, śpiewaliśmy je wszyscy razem z wielką radością. Po występach zasiedliśmy przy stole, aby skosztować pyszności przygotowanych przez panie z zespołu Wrzosy.  spotkanie zorganizowali: Zespół Wrzosy, Szprotawski Dom Kultury, Rada Sołecka Siecieborzyc. Dziękujemy sponsorom za wsparcie, a uczestnikom za wieczór pełen ciepła i wzruszeń.

 


   Mikołaj do Pasterzowi prezenty przysłał  pocztą. Niezdążył dojechać zabawę , ale wysłał swoją pomocnicę-Sylwię z SzDK .Dzieci miały zapewnioną moc atrakcji. Tańce-hulańce, zagadki i konkursy, a także popisy małych artystów.Startowały w konkursie o wielką piernikową chatkę i ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez Mikołajkowego Elfa ( w tajemnicy powiemy wam ,że pomagała mu pani sołtys ).Na koniec wszystkie  dzieci otrzymały paczki i z uśmiechem wracały do swoich domów.


Ma nóżkę, nie ma buta. Ma kapelusz, nie ma głowy. Czasem gorzki i trujący, częściej smaczny jest i zdrowy.

W Bobrowicach w konkursie na największego grzyba gościły wszystkie grzybki nie tylko smaczne i zdrowe.  Odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę z grzybów.  Podczas tego święta w Bobrowicach trakcji nie brakowało. Było malowanie twarzy, niezastąpione gofry pani Beatki, pokaz karate oraz mecz piłki nożnej kobiety kontra mężczyźni. Rywalizacja na boisku była ogromna, obie drużyny uporczywie walczyły o zwycięstwo. Mecz rozstrzygnął się na korzyść mężczyzn dopiero po rzutach karnych.   Również smakosze mogli znaleźć coś dla siebie w Małej Gastronomii królowały ciasta i słodkości, ale nie zabrakło takich specjałów jak pierożki czy dzik, który tym razem nie był zły, a przepyszny. Dzieciaczki korzystały  z rozrywek przygotowanych specjalnie dla nich. Malowaniu i zbieraniu grzybków podołali wszyscy uczestnicy. Nieco trudności sprawił slalom grzybowy, ?taczka?, mimo iż wywołała salwy śmiechu nie tylko wśród uczestników okazała się dość trudnym wyzwaniem, dlatego zastąpiły ją skoki na jednej nodze. W wyklejaniu ekologicznych grzybków brały udział wszystkie pociechy, niektóre zaskoczyły swoją kreatywnością wzbogacając prace trawą i liśćmi. Dzieci z uśmiechem zakończyły swoje świętowanie odgadując leśne i grzybowe zagadkami. O godzinie 20 rozpoczęła się zabawa taneczna. Organizatorami święta byli :Sołtys, Rada Sołecka, KGW z Bobrowic oraz Szprotawski Dom Kultury. Już dziś zapraszamy za rok. Poszukajcie pysznych grzybów w lesie i przechowajcie je na wszelki wypadek ( tak jak zrobili to niektórzy uczestnicy tegorocznego konkursu na potrawę z grzybów)

 


 

13 Święto ziemniaka w Sierakowie za nami. Pogoda nam dopisała, uczestnicy również.  Bawiliśmy się od godz. 15 30 do późnych godziny nocnych.  Świętowanie rozpoczęliśmy  - zgodnie z tradycją - przekazaniem chleba upieczonego panią Anielę Cebulę,  gospodarzom gminy  , powiatu i panu Zbyszkowi Telerowi, który od pierwszego święta jest z nami. Pani Aniela to pierwsza właścicielka polany sierakowskiej  i od początku nieodpłatnie udostępnia polanę, piecze chleby i robi piękny wieniec z żywych kwiatów. Te tradycje przekazała rodzinie , która w dalszym ciągu nieodpłatnie użycza polanę.

 

Pieczenie chleba i wicie wieńca pani Aniela zostawiła dla siebie. W tym roku wieńcem obdarowała dyrektor SzDK, która współtworzyła święto i rokrocznie w nim uczestniczy.   Następnie wystąpiły  dzieciaczki ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym . Najmłodsi  zachwycili swoim programem artystycznym. Równie gorąco została przyjęta pani Ola Gyba  z akompaniującym Włodzimierzem  Czerniszem.  " Świt żywych muzyków "z Warszawy zabrał nas ( na chwilę ) w zaczarowany świat dźwięków i pięknych tekstów. To wszystko działa się na scenie. A poza sceną konkursy z ziemniakiem w roli głównej. Największą frajdę sprawiało wyszukiwanie pyrek zakopanych w  workowych stogach siana, stempelkowanie  ( dzieci razem z rodzicami tworzyli piękne obrazy - prace w polu - ziemniaczanymi stempelkami ),ziemniaczane puzzle i zgadywanki.

 

Nieopodal wystawione jadło- potrawy z ziemniaków- kusiło smakoszy, każdy mógł skosztować tych pyszności. Jury postanowiło przyznać :

 I miejsce  - Alinie Stołowskiej ,

 II miejsce-  Urszuli Warchockiej , 

 III miejsce - Reginie Cieślak.

 

 

Nagrody  ufundował starosta Żagański, pan Henryk  Janowicz . Burmistrz Szprotawy  wraz z Sołtys Sierakowa ufundowali nagrodę specjalną i otrzymała ją pani Aniela Cebula , za ziemniaczane pączki.  

Najdorodniejsze ziemniaki  przynieśli w kolejności :

Wiesław Stodulski  ,  Beata Janiszewska ,  Basia Szuszfalak. Nagrody ufundowali: Burmistrz Szprotawy - Józef Rubacha, Przewodniczący RM Szprotawa- Andrzej Skawiński, w- ce Burmistrz Szprotawy - Paweł Chylak. Zaś najdziwniejsze ziemniaki przynieśli: Wiesław Stodulski, Jan Lizak , Aneta  Szwedzińska, nagrody ufundowała Rada Sołecka wsi Sieraków. 

 Świętowanie zakończyła zabawa plenerowa .  W imieniu organizatorów dziękujemy za wsparcie wszystkim darczyńcom i fundatorom nagród.


 

Święto wsi w Lesznie Górnym, jak co roku zgromadziło sporo mieszkańców.

      Podczas tegorocznego Święta Wsi Leszno Górne, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieciaczki konkursy z nagrodami , prowadzone przez instruktorów SzDK. Popis swoich umiejętności dali uczestnicy zajęć tanecznych Dance Vision Leszno Górne.  Miłośnicy muzyki ludowej wysłuchali koncertu  "Gościeszowianek",  muzyki  filmowej - koncertu kwartetu smyczkowego " Aquartet". Zaś ci , którzy chcieli potańczyć  mogli to zrobić  na  dwa sposoby; tańcząc tańce integracyjne , lub na wieczornej zabawie plenerowej z zespołem " Bis".  Nie zabrakło dmuchańców, małej gastronomii i pysznych gofrów pani Beatki.  Dziękujemy za wspólna zabawę i do zobaczenia za rok. Mamy też podziękowania od zespołu Aquartet  (skierowane na ręce dyrektor SzDK ), za serdeczne przyjęcie i cudowną publiczność w Lesznie Górnym.


Dzieci  w Pasterzowicach  20 czerwca, przeniosły się do smerfnej krainy gier i zabaw. Gwar i śmiech rozlegały się na placu przy świetlicy wiejskiej do samego wieczora.  I mimo iż ''czasem słońce czasem deszcz'' było mnóstwo wesołej zabawy, roześmianych buziek i niezapomnianych wrażeń. Stoły pełne były słodkości, na grillu piekły się kiełbaski a pani Beatka z uśmiechem rozdawała swoje pyszne gofry.  Wspólne świętowanie niosło ze sobą wiele atrakcji : zawody sportowe, zabawy rekreacyjne, tańce, karaoke i morze wspaniałych nagród w konkursach, a także dla wszystkich milusińskich zabawki i słodkie upominki. Miła atmosfera sprawiła, że trudno było się nam rozstać?  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami przyczynili się do tego, aby radość i uśmiech zagościł na twarzach dzieci.Jak bawiliśmy się razem z milusińskimi zobaczcie na zdjęciach.


 

 ,,Za czym kolejka ta stoi?"  za zabawą,za gofrem, zatańcem , za  .... oprócz meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Raptus Dzikowice a Oldboje Dzikowice, tak można by opisać początek festynu z okazji Dnia Dziecka i powitania wakacji , który odbył się w ubiegłą sobotę ( 27 czerwca) w Dzikowicach. Na milusińskich na stołach czekał słodki poczęstunek, a także gorące kiełbaski i pyszne lody. Nie zabrakło  takich atrakcji jak: wspólne tańce do których Pani Kasia porwała także starszą publiczność, zawodów sportowych, zabaw rekreacyjnych oraz konkursów ,,organoleptycznych?? , które wywołały dużo śmiechu. Pojawił się także akcent dydaktyczny w postaci pokazu udzielania pierwszej pomocy prowadzonej przez strażaków. Uśmiechy nie schodziły z buziek dzieci przez cały festyn a o to nam przecież chodziło  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wraz z nami przyczynili się do tego, aby ten dzień pozostał długo w pamięci dzieci i ich rodziców.

 


 

  W tym roku , w roku 25 lecia samorządu terytorialnego, spotkanie było szczególnie uroczyste. Sołtys Leszna Górnego, a jednocześnie w-ce przewodniczący RM w Szprotawie przywitał gorąco wszystkich przybyłych, wśród  nich przedstawicieli  władz województwa, powiatu i gminy. Goście przybyli   z życzeniami  i kwiatami dla mam.  Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym, przedstawiły piękny program artystyczny.  Przewodniczący RM w  Szprotawie , pan Andrzej Skawiński   z okazji jubileuszu 25 lecia samorządu, złożył podziękowania za pracę na rzecz naszej wspólnoty  samorządowej , honorując szczególne zasłużonych okolicznościowym  adresem.   Miło nam poinformować , że Teresa Zima , dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury , znalazła się wśród wyróżnionych. Spotkanie w Lesznie Górnym zakończyła zabawa plenerowa.