Menu

KACZMARSKI2018

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza na

VII  Powiatowy  Konkurs Wokalny

 Kaczmarski&Gintrowski

organizowany we współpracy ze Szprotawskim Domem Kultury.

W tym roku konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Starosty Powiatu Żagańskiego, Burmistrza Szprotawy, Gazety Lokalnej, przy wsparciu 11 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego,

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów  szkół z powiatu żagańskiego. Wykonawca prezentuje w Konkursie dwa utwory, z których przynajmniej jeden  musi pochodzić z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego, natomiast drugi może należeć do repertuaru innych wykonawców, ale powinien reprezentować gatunek muzyczny należący do kategorii piosenki literackiej.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną  się 13 grudnia 2018r. od godziny 9:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie ul. Niepodległości 7. Koncert laureatów odbędzie się tego samego dnia o godz. 13:00.

Karta zgłoszenia 

Podklady muzyczne

Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej  od   13 listopada do 10 grudnia  2018r.  E-MAILEM na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 (w temacie e-maila proszę wpisać „ZGŁOSZENIE KONKURSOWE”) oraz w WERSJI PAPIEROWEJ w sekretariacie ZSP w Szprotawie. Wzór zgłoszenia stanowi załącznik nr 1 do o regulaminu.


Szczegóły (regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa)  znajdują się w załączniku i na stronie:  
loszprotawa.pl

Kontakt z organizatorami:

Tel. koordynatorów konkursu:

Małgorzata Skawińska - 782985400

Tel. sekretariat szkoły 683762566


5 kwietnia , na deskach sali widowiskowej zaprezentowali się najmłodsi śpiewający z Gminy Szprotawa.

Rozpoczynając eliminacje gminne Lubuskiego Festiwalu Piosenki „Scena Dziecięca”, dyrektor SzDK p. Teresa Zima powiedziała - … wszyscy jesteście wygrani, wszak wygraliście eliminacje szkolne, a jestem pewna ,że nie było łatwo, gratuluję i trzymam kciuki … Spośród 19 uczestników  Jury w składzie:

Jarosław Knyszko – muzyk  z PSM I st. w Szprotawie i Włodzimierz Czernisz – muzyk

Nominowano do przeglądu powiatowego:

Dominika Targowskiego ze Szprotawskiego Domu Kultury

Julię Macałę ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Siecieborzycach

Julię Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Michała Tuza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości, natomiast nominowani otrzymali dyplomy i maskotki na szczęście. Gratulujemy ,życzymy powodzenia  na eliminacjach powiatowych, które odbędą się już jutro (6 kwietnia) w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. A my czekamy na młodzież,  19 kwietnia, kiedy to odbędą się eliminacje powiatowe LFP , scena młodzieżowa. Pamiętajcie ,że zgłoszenia przyjmujemy do 13 kwietnia , regulamin na naszej stronie i profilu FB.


W dniu 15 stycznia 2018r.został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Magia Świąt w obiektywie". Laureatami konkursu zostały: Klaudia Biała z Wiechlic za zdjęcie "Pasterka" oraz Magdalena Błażewicz z miejscowości Korsze (woj. warmińsko-mazurskie) za zdjęcie "Świąteczne przygotowania".

Zapraszamy laureatów oraz osoby, które brały udział w konkursie po odbiór nagród do sekretariatu SzDK, codziennie od pn-pt w godz. 8.00 - 19.00, natomiast Pani Magdalenie Błażewicz nagroda zostanie wysłana pocztą.  Serdecznie gratulujemy

Na zdjęciu, pani Krystyna Gałaczyńska z Wiechlic, która swoją przygodę z aparatem fotograficznym rozpoczęła jakiś czas temu , ale pierwszy raz wzięła udział w konkursie. Gratulujemy pięknego "startu"

 


7 listopada w Galerii Pryzmat SzDK odbył się wernisaż prac pokonkursowych oraz rozstrzygnięto konkurs „Inspiracje 100-tką” w ramach Tygodnia dla Niepodległej. Na konkurs wpłynęło 42 prace.

 

I miejsce otrzymali:

Wiktora Malinowska ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Krzysztof Dobrzański ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Jakub Marszałek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Lena Bilińska ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Hubert Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Emilia Findysz ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Igor Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Szymon Kujawa, Maciej Siwik, Wojciech Grabowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w Szprotawie

 

II miejsce otrzymuje:

Wojciech Grabowski –ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Kacper Tomczyk  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Jagoda Szyszka ze Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach

Oliwia Banasik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Wojciech Kalinowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

Natalia Niziałek  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Filip Cudajewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

 

III miejsce otrzymuje:

Roman Surmai ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Grzegorz Tomaszewicz, Julia Tarakanow ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Jakub Ferrari ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

Emilia Tomaszewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Wiktoria Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

 

Wyróżnienia otrzymali następujące osoby:

Laura Talaga ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Filip Głodek ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Klaudia Matuszna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Oliwia Grabania ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym

Aleksandra Maryniak  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Wszyscy wyróżnienie i nagrodzeni otrzymali nagrody ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Niepodległej oraz przez Szprotawskie Dom Kultury.

foto Bogdan Licimiński


PLAKAT KONKURS WIELKANOCm

 

Jury konkursu na rękodzieło wielkanocne, nie miało łatwego zadania. Na konkurs wpłynęło ponad 160 prac. Były to koszyczki , pisanki, ozdoby stołu,  drzwi, kurczaczki  i baranki.  Wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy. Rozdanie nagród nastąpiło podczas warsztatów na szprotawskim rynku. Osoby , które nie odebrały nagród i dyplomów proszone są o odbiór ich w sekretariacie SzDK. Przedstawiamy listę nagrodzonych i wyróżnionych. Na wszystkich czekają dyplomy.

Wystawę pokonkursową można oglądać w wejściu głównym do SzDK, do 9 kwietnia. Zachęcamy do spacerów i być może inspiracji wystawionymi pracami. Przed SzDK stanęła 2,5m  palma wykonana przez dzieci z Henrykowa i Szprotawy pod kierunkiem pań: Moniki Kubik i  Doroty Salamon. A kto nie zdążył zrobić sobie zdjęcia w mamidle zajączka i wielkanocnego jaja, to może to zrobić spacerując na wystawę. Oba mamidła są ustawione przed SzDK.

 

 

banerkonkurs

W Dniu (12.12.2017r ) w sali widowiskowej mieliśmy okazję wysłuchać pięknych wykonań kolęd i pastorałek, na Konkursie Kolęd i Pastorałek, który zorganizował Szprotawski Dom Kultury , pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy.             

            

 Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Mogliśmy usłyszeć "Gdy się Chrystus rodzi", "Mizerna cicha", "Cicha noc" i  mniej znane - "W ciemny wieczór", "Cicho wszędzie" i wiele innych.  Kiedy jurorzy udali się na obrady, my w trakcie czekania na werdykt spędziliśmy miło czas przy dźwiękach kolęd w wykonaniu big bandu. Oprócz kolęd usłyszeliśmy też piękne historie świąteczne, dowiedzieliśmy się która kolęda jest najstarsza, a na koniec dzieci fantastycznie poradziły sobie z nazywaniem instrumentów - nawet tych mniej popularnych.  Przedstawiamy  protokół jury.

19 kwietnia, w Szprotawskim Domu Kultury, w ramach PRO - ARTE odbyły się eliminacje powiatowe  Lubuskiego Festiwalu Piosenki „Scena Młodzieżowa”

 

Jury w składzie: Patrycja Kamola, Joanna Borowska, Jakub Gościniak  po wysłuchaniu 24 wykonawców ( solistów i zespołów ) postanowiło

nominować do przeglądu wojewódzkiego :

 

Julię Łabudę z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

Julię Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury

Martynę Białko z Liceum Ogólnokształcącego w Żaganiu

Trio wokalne "Sunniaki" ze Szprotawskiego Domu Kultury

Zespół „Ostatni raz” z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

 

wyróżnienia otrzymali:

Julia Janiszewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Szprotawie

Wiktoria Karbowniczek z Publicznego Gimnazjum w Tomaszowie

Katarzyna Bałuk z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

Magdalena Szczupiel z Gozdnickiego Domu Kultury

 

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek, natomiast nominowani i wyróżnieni otrzymali statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy . Dziękujemy wykonawcom , nauczycielom i instruktorom oraz jurorom

Za wszystkich nominowanych trzymamy kciuki podczas finału wojewódzkiego.

 


konkursm

 

Tylko dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie zmierzyły się z zadaniem konkursowym.

Impulsem do ogłoszenia konkursu było pozyskanie przez Szprotawski Dom Kultury   interesującego druku ulotnego Poematu na cześć Generała Henryka Aleksandra Boissier.  Dokument powstał w Szprotawie w 1808r na zamówienie magistratu i "Obywatelstwa". Wydrukowany został w żagańskiej oficynie Raabeschen  na bardzo ekskluzywnym papierze, wykonanym na specjalnych ręcznie tkanych żeberkowych siatkach. Papier ten wykorzystywany był m.in. do druku biletów skarbowych w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej i Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776.

H. A. Boissier został komendantem Szprotawy (1808 r.), był on zwierzchnikiem władz cywilnych i wojskowych. Na tyle dobrze zapisał się w pamięci mieszkańców, że Ci w poemacie …" z sercem pełnym wdzięczności przyjąć g ponownie, gdyby tylko zechciał, w wieczorze życia jako obywatel do Szprotawy powrócić.

Oliwia Makuch i Matylda Serwa zaskoczyły nas  pomysłem na opracowanie zadania konkursowego.  W nagrodę otrzymały pisemne podziękowania i bony pieniężne. Nagrody wręczyła dyrektor SzDK , Teresa Zima podczas debaty pt. "Dobry obywatel, czyli jaki " w , której uczestniczyli: w- ce Burmistrz Szprotawy, pan Paweł Chylak, radni  RM dyrekcja  i uczniowie szkoły. Jeszcze raz gratulujemy Oliwii i Matyldzie.


zip2017jadlo

 Konkurs Jadło Regionalne, który odbył  się w ramach 25 Jubileuszowego Festiwalu Grup Śpiewaczych "Ziemia I Pieśń".

Partnerem konkursu jest Enea Oświetlenie 

 

 


 

 Finał konkursu "Mój muzyczny idol" w SzDK

plakatm

 

Jedną z atrakcji Dnia Dziecka w SzDK był finał I Gminnego Konkursu "Twój Muzyczny I

dol", który został zorganizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy. Oj, działo się! Kolorowe światła, błyski fleszy, makijaże, wstążki, pstre stroje... A na scenie młodzi artyści, którzy wspaniale odwzorowali swoich idoli. Była z nami mała Sylwia Grzeszczak, Sarsa, Kasia Popowska, Rihanna a nawet Just

in Bieber! Po występie, kiedy jury obradowało, swój debiut miała nasza najmłodsza (wiekiem i stażem) sekcja taneczno-wokalna "Gama", którą opiekuje się Monika Jóźwik. W kolorowych strojach, z pięknymi uśmiechami zaśpiewały nam przygotowane piosenki, między innymi o mamie, o wróbelku Marcelku... Pierwszy występ wzruszył niejednego dumnego rodzica. Przy ogłoszeniu werdyktu, rozdaliśmy nagrody laureatom oraz wyróżnionym.

Czy potraficie rozpoznać na zdjęciach, jakich artystów naśladują nasze dzieciaczki? :)

 

 


W dniu 29 marca 2017r. odbyły się, gminne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie Szprotawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 55 recytatorów z gminy Szprotawa. Jury w składzie Krystyna Haraźna, Monika Józwik postanowiły do kolejnego powiatowego etapu nominować:

w kategorii I klasy I-III: Oliwiera Steinke z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Emilię Frątczak z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Julię Macała z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Franciszka Stelmacha z Zespołu Szkół w Szprotawie.

Wyróżnienia przyznano: Lenie Nurkowskiej z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Długiem, Joannie Habich z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

w kategorii II klasy IV-VI: Olgę Plucińską z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Kalinę Tkacz z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Patryka Janikowskiego z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Zofię Stelmach z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie.

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kudela z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Lesznie Górnym, Kamila Krupa z Zespołu Szkół w Szprotawie, Wiktoria Bilińska z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Lesznie Górnym, Wiktor Kiendyś z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wiechlicach.

W kategorii III gimnazjum: Natalię Gmyrek z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Magdalenę Ciołkę z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Julię Habich z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wiechlicach, Martynę Domagałę z Zespołu Szkół w Wiechlicach.

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Jersz z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Wiktoria Gut z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Emilia Stodulska ze Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie, Wiktoria Grześkiewicz z Zespołu Szkół w Szprotawie

Wszyscy wykonawcy otrzymali słodki upominek oraz pamiątkowy dyplom, natomiast wyróżnieni i laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

Za laureatów trzymamy kciuki 6 kwietnia podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się również w Szprotawskim Domu Kultury.

 


wystawajaj

Na trzy dni przed Świętami Wielkanocnymi, rozstrzygnęliśmy konkurs na "Rękodzieło Wielkanocne". Powstało dużo pięknych , ciekawych prac , które można podziwiać w holu głównym SzDK. Zapraszamy serdecznie do podziwiania kreatywności Szprotawian. Prace będą wystawione do 18 kwietnia, tak że podczas świątecznych spacerów możecie Państwo zajrzeć do nas i napawać oczy tymi dziełami, a przed świętami mogą być inspiracją do własnych dzieł.

Protokół

 KONKURS PLASTYCZNY 

”Rękodzieło wielkanocne” 2017r

zorganizowany przez Szprotawski Dom Kultury

                                          Protokół                                           

Lubuskiego Festiwalu Piosenki

„Scena Dziecięca” i „Scena Młodzieżowa”

Szprotawski Dom Kultury, eliminacje gminne, 16.03.2017r.

Jury w składzie:

Włodzimierz Czernisz – muzyk

Monika Jóźwik – instruktor muzyki

po wysłuchaniu prezentacji 25 wykonawców, postanowiło nominować do przeglądu powiatowego następujące osoby:

„Scena Dziecięca”

Bartosz Bębenek z Zespołu Szkół w Szprotawie

Antonina Chmura z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Weronika Jutkiewicz, Karolina Wawrzyniak z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

Kamila Krupa, Gracjana Gardyńska z Zespołu Szkół w Szprotawie

Wyróżnienia otrzymali:

Joanna Habich z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

„Kropelki”z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Lesznie Górnym

„Scena Młodzieżowa”

Aleksandra Żelechowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie

Magdalena Kowalczyk ze Szprotawskiego Domu Kultury

Kamila Wiśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie

Julia Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury

Wyróżnieni otrzymali:

Katarzyna Grono z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie

Aleksandra Małyniak z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości, natomiast laureaci dodatkowo statuetki. Gratulujemy serdecznie śpiewającym i ich instruktorom , za laureatów trzymamy kciuki na kolejnym etapie- etapie powiatowym . Młodzieżowa scena, odbędzie się w naszej sali widowiskowej 23 marca ,od godz. 10.00. Natomiast scena dziecięca w Iłowej , 5 kwietnia.  

 


Konkurs „Mój portret władcy”, który ogłosiliśmy w ramach wystawy „Nowy poczet władców Polski - Matejko vs. Świerzy” rozstrzygnięty. Wystawa cieszyła się popularnością zwłaszcza wśród młodych szprotawian i uczniów szkół, którzy dzięki nowym obliczom władców Polski na portretach Świerzego mogli jeszcze dokładniej zagłębić się w historię naszego kraju. Nieco bardziej nowoczesne ukazanie władców pozwoliło dzieciom zrozumieć, że ci ludzie nie widnieli jedynie na obrazku w podręczniku, ale żyli naprawdę i mieli znaczący wpływ na dzieje Polski. Zwiedzający wystawę byli zafascynowani i chętnie inspirowali się pracami Świerzego i Matejki w wizerunkach swoich władców.

matejko1

Kolekcja 49 portretów polskich królów i książąt polskich , która od chwili powstania zachwyca , inspiruje i uczy, która gościła w Zamku Królewskim w Warszawie , i niemal  we wszystkich muzeach polskich, od 10 kwietnia do 7 maja zagości w Galerii "Pryzmat SzDK.

Kolekcja ta  zbiór prac autorstwa światowej sławy grafika i ilustratora Waldemara Świerzego. Wszystkie zebrane w kolekcji portrety powstawały na podstawie materiałów źródłowych, w oparciu o najnowszą wiedzę historyczną i z zachowaniem realiów epoki. Profesor Waldemar Świerzy namalował pełne kolorów prace, w odróżnieniu od rysowanych i czarno-białych dzieł Jana Matejki. Różni je także sposób prezentacji postaci - mistrz Matejko pokazał władców silnych i dostojnych, a Świerzy skupił się na ego. Jego prace pełne są ludzkich emocji, pasji i oddają charakter poszczególnych postaci. Portretom polskich władców autorstwa profesora Świerzego towarzyszą barwne opisy.

Mecenasem kolekcji "Nowy poczet władców Polski",  jest PKO Bank Polski .To dzięki współpracy pomiędzy Szprotawskim Domem Kultury a PKO BP odział  w Szprotawie i osobistemu zaangażowaniu się w ten projekt, dyrektora Banku pana Czesława Szczepanika , mogliśmy podziwiać dzieła wybitnych plastyków polskich i uczyć się naszej historii zwiedzając wystawę. 

 

Protokół

 

PROARTE REC

W dniu 13 marca 2018r. odbyły się, gminne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie Szprotawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 47 recytatorów z gminy Szprotawa. Jury - Maria Żarska i Anna Urbańczyk- postanowiło do etapu powiatowego nominować:

w kategorii I (klasy I-III):

Julię Macałę ze Szkoła Podstawowa w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Siecieborzycach,

Emilię Frątczak ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Siecieborzycach,

Joannę Habich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

 

w kategorii II (klasy IV-VI) :

Maja Śliwińska ze Szkoły Podstawowj nr 2 w Szprotawie

Zofię Stelmach ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Szprotawie,

Olgę Plucińską ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach

 

w kategorii III (klasy VII SP oraz II i III  gimnazjum)

Julię Habich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie,

Kamilę Krupę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie.

Jury postanowiło wyróżnić

w kat I:  

Gabrielę Wojtowicz ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Długiem,

Julię Skalską ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Lesznie Górnym,

Oliwiera Steinke ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach

w kat II :

Michała Tuza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Michała Sul ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

w kat III.

Dominikę Jarzembowską ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Szprotawie

Wszyscy wykonawcy otrzymali słodki upominek oraz pamiątkowy dyplom, natomiast wyróżnieni i nominowani dodatkowo nagrody książkowe.

Za laureatów trzymamy kciuki, 20 marca podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. 

 

PROARTE


P R O T O K Ó Ł

eliminacji powiatowych

Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego,         

Szprotawski Dom Kultury, 06.04.2017

 Jury w składzie:

Maria Żarska

Krystyna Haraźna

Olga Olejnik   

po wysłuchaniu :

w kategorii I (klasy I-III)

                   

 

26 uczestników ,

postanowiło wyróżnić :

Gabrielę Wiszniowską ze Szkoły Podstawowej w Wichowie

Franciszka Stelmacha z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

Wiktorię Śliwińską ze Szkoły Podstawowej w Gościeszowicach

Wojciecha Świniucha z Zespołu Szkół w Tomaszowie, szkoła filialna w Dzietrzychowicach

Emilię Frątczak z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach

Wiktorię Zawadzką z Klubu Wojskowego 11 DKPanc.w Żaganiu

Annę Trętkiewicz z Zespołu Szkół w Tomaszowie, szkoła filialna w Dzietrzychowicach

super wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Zając z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żaganiu

Alicja Dźwil z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotkowie

Przemysław Kulas z Zespołu Szkół w Iłowej

Julia Sobków z Zespołu Szkół w Iłowej

tytuł laureata i nominację do etapu wojewódzkiego otrzymali:

Aleksandra Wągrowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu

Oliwier Steinke z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Igor  Kazarnowicz z Zespołu Szkół w Tomaszowie

                                  

                                         w  kategorii II  ( kl. IV-VI)

32 uczestników ,

postanowiło wyróżnić :

Zofię Stelmach z Zespołu Szkół  nr 1 w Szprotawie

Mikołaja Szubałę ze Szkoły Podstawowej w Iłowej

Kalinę Tkacz z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Briana Stelmasika z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Żaganiu

Patryka Janikowskiego z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach

tytuł laureata i nominacje do przeglądu wojewódzkiego otrzymali:

Nikola Grzegrzółka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żaganiu

Olga Plucińska z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Bartosz Michta ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu

                                           

                                              w  kategorii  III ( gimnazja)

po wysłuchaniu 11 uczestników,

 postanowiło przyznać tytuły laureata i nominacje do przeglądu wojewódzkiego:

Julii Habich z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wiechlicach

Natalii Gmyrek z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

Magdalenie Ciołka z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

      Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyróżnieni oraz nominowani otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu oraz Szprotawski Dom Kultury.

Organizator ( Szprotawski Dom Kultury ) i jurorzy przeglądu powiatowego dziękują wszystkim wykonawcom , ich opiekunom , nauczycielom i rodzicom za podjęcie  trudu zmierzenia się ze słowem, za piękne recytacje, za chwile spędzone z najpiękniejszymi wierszami w interpretacjach uczniów powiatu żagańskiego. Starostwu Powiatowemu w Żaganiu,  dziękujemy za włączenie się w promocję twórczości dzieci i młodzieży i ufundowanie nagród. RCAK w Zielonej Górze za wsparcie przeglądu powiatowego.


XII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy, Józefa Rubachy, który odbył się 14 grudnia w Szprotawskim Domu Kultury , przeszedł do historii. Wrzucimy Państwu garść informacji z tego wydarzenia. Łącznie wystąpiło 178 osób (soliści i zespoły) w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Włodzimierz Czernisz, Andrzej Kajfasz i Katarzyna Kucharz przyznali tytuły laureata i wyróżnienia następującym wykonawcom:


W kategorii I - przedszkola, wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, upominki i dyplomy laureata, a byli to: Maja Boczniewicz i ?Pszczółki? z Przedszkola nr 1 w Szprotawie, ?Sześciolatki? z Siecieborzyc Oddział Przedszkolny przy ZS w Wiechlicach filia Siecieborzyce, ?Żołędziaczki? z Przedszkola nr 3 w Szprotawie, ?Kasztanki? z Przedszkola nr 2 w Szprotawie oraz ?Wróbelki? z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Chichach.

 

W kategorii II - klasy I-III, tytuł laureata zdobyła grupa ?Sieciolinki? z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia Siecieborzyce, wyróżnienie otrzymał Bartosz Bębenek z Zespołu Szkół w Szprotawie oraz Zespół uczniów z klasy III z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie.

 

W kategorii III - klasy IV-VI tytuł laureata otrzymało TRIO wokalne - K. Krupa, N. Rabska i G. Gardyńska z Zespołu Szkół w Szprotawie, wyróżnienie powędrowało do Amelii Bargielskiej, Zespołu Wokalnego z Zespołu Szkół w Wiechlicach oraz Zespołu wokalnego LIRA z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Długiem.

 

W kategorii IV - gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne laureatem została Kamila Wiśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, wyróżnienie otrzymała Weronika Kenigsberg ze Społecznego Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi w Szprotawie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział i słodkości, wyróżnienie dodatkowo upominki a laureaci upominki i statuetki.

 

Dziękujemy za miłe spotkanie i piękne dźwięki, do zobaczenia za rok!


 

PlakatWystawaCzynna"Z zakładkami przez świat " i "Zakładki do książek"  to tytuły wystaw , których wernisaż odbył się 6 października w Galerii "Pryzmat" SzDK. Podczas wernisażu  autorka zbioru zakładek z całego świata -Renata Bielerzewska , spotkała się z uczniami i osobami dorosłymi , które uczestniczyły w konkursie ogłoszonym przez Szprotawski Dom Kultury, opowiadając  o swoim zbiorze. Podczas wernisażu wręczono nagrody  za najlepsze zakładki w dwóch kategoriach wiekowych;  I kat. uczniowie szkół podstawowych i  II kat. dorośli . Na konkurs wpłynęło 110 prac. Jury przyznało w I kat. po dwa równorzędne I , II i III miejsca oraz 10 wyróżnień , w kat II , I i II miejsce.  Protokół  jury na naszej  stronie internetowej i profilu FB .Uczestnicy spotkania  jak na pasjonatów  przystało dzielili sie swoja wiedzą i spostrzeżeniami.   Wystawy czynne do końca października, zapraszamy serdecznie do naszej galerii.


2 lipca został rozstrzygnięty konkurs na jadło regionalne. W konkursie znalazło się jadło z Kujaw, kresowe, dolnośląskie i takie zapamiętane z domu. Spośród 7 uczestników komisja w składzie Paweł Chylak, Władysław Sobczak, Beata Makowiak i Karolina Wawrzyniak wyłoniła zwycięzców: I miejsce za zrazy kujawskie - KGW Radojewice, II miejsce za zawijane zrazy wołowe otrzymał Zespół Śpiewaczy Sobinianie, na podium stanęło również KGW Siecieborzyce - otrzymali III miejsce za pierogi. Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia - Anicie Demko za pierożki won-ton oraz KGW Bobrowice za kiszkę ziemniaczaną. Po rozstrzygnięciu laureaci otrzymali nagrody, a każdy mógł skosztować wszystkich smakołyków przygotowanych na konkurs.

Znamy już laureatów eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 26 kwietnia 2016 w Szprotawskim Domu Kultury. Jury w składzie Maria Żarska - dyrektor GCKIS w Iłowej i Anna Zadłużna - instruktor teatralny z RCAK w Zielonej Górze, postanowiło nominować do dalszego etapu: Emilię Frątczak z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Siecieborzycach, Julię Stasiak z Zespołu Szkół w Tomaszowie, Nikolę Grzegrzółkę z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu, Jagodę Stochniałek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu, Magdalenę Ciołka z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Mikołaja Szubałę ze Szkoły Podstawowej w Iłowej, Natalię Stochniałek z Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu, Cypriana Krupowicza z Gimnzajum nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi w Szprotawie, Martynę Dobrowolską z Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu
Ponadto wyróżnieni zostali: Wiktoria Zająć z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu, Dominik Miętek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu, Oliwier Mrowiński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu, Wojciech Józwak z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Igor Kazarnowicz z Zespołu Szkół w Tomaszowie, Katarzyna Koteluk ze Szkoły Podstawowej w Iłowej, Kamila Krupa z Zespołu Szkół w Szprotawie, Dominika Miętek z Klubu Wojskowego 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, Karolina Rymarowicz z Gimnazjum im.Jana Pawła II w Iłowej
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Za nami eliminacje gminne, Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego , który realizujemy wspólnie z RCAK w Zielonej Górze, w ramach projektu PRO ARTE

Tytuły Laureatów  i nominację do przeglądu powiatowego , który odbędzie się również u nas, we wtorek 26 kwietnia otrzymali:

w kategorii I klasy I-III,Emilia Frątczakz Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach,Wojciech Józwakz Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie,Oskar Jankowskiz Zespołu Szkół w Szprotawie,

wkategorii II klasy IV-VI:Kamila Krupaz Zespołu Szkół nr w Szprotawie ,Julia Habichz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział Gminny w Wiechlicach/Szprotawie,Magdalena Ciołkaz Zespołu Szkół w Wiechlice,

  wkategorii III  gimnazjumMartynaDomagałaz Zespołu Szkół w Wiechlicach,Cyprian Krupowiczz Gimnazjum nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi w Szprotawie,Anna Jurkiewiczz Zespołu Szkół w Wiechlicach.

Wyróżnienia jury przyznało w kat.kl I- IIINikoli Nurkowskiejz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział Gminny w Wiechlicach/Szprotawie, Joannie Habichz Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, w kat. IV - VI Kacprowi Jezierskiemu z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie oraz Natalii Chudyz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie, występującej w kat. gimnazjum. Wszystkim recytatorom i ich opiekunom dziękujemy i gratulujemy pasji z jaką pochylają się nad słowem pisanym, a za laureatów trzymamy kciuki.

 


 

23 marca 2017r. w sali widowiskowej SzDK, odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki "Scena Młodzieżowa". wystąpiło 14 solistów ( w tym duet) oraz 1 zespół wokalny. Jury w składzie: Monika Jóźwik, Adam Dudzik i Maciej Sławny do kolejnego etapu, przeglądu wojewódzkiego nominowało: 

 • Magdalenę Kowalczyk ze Szprotawskiego Domu Kultury,
 • Julię Okulewicz ze Szprotawskigo Domu Kultury,  
 • Duet ANTYRAMA z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu
 • Zespół wokalny „OSTATNI RAZ” z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Przyznano również wyróżnienia, otrzymali je:  Kamila Wiśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, Martyna Białko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu oraz Katarzyna Bałuk z Zespołu Szkół nr 2 w Żaganiu.  Jury podkreśliło wysoki poziom prezentacjii i złożyło podziękowania występującym i ich opiekunom oraz pracownikom SzDK.  Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu, które w imieniu  Zarządu Powiatu wręczała dyrektor SzDK , Teresa Zima. Ponadto laureaci otrzymali statuetki ufundowane przez  SZDK i dyplomy. Wyróżnieni  dyplomy z RCAK w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział.

Dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom , gratulujemy świetnego przygotowania ,a za nominowanych trzymamy kciuki, na przeglądzie wojewódzkim  który odbędzie się 11 maja w Nowosolskim Domu Kultury. 

 

 


pastoralki

W środę 16 grudnia w Szprotawskim Domu Kultury,  pięknie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który swoim patronatem objął Burmistrz Szprotawy, p. Józef Rubacha ,przeszedł już do historii . Jury : ks. Andrzej  Jędrzejowski , siostra Klara Jankowska i leader Nadii , Andrzej Kaifasz przysłuchiwało się z uwagą wykonawcom w czterech kategoriach wiekowych. Po przesłuchaniu 26 wykonawców jury postanowiło przyznać I miejsca  w poszczególnych kategoriach wiekowych : Maję Bojską w towarzystwie ?Niezapominajek? z Przedszkola Komunalnego nr 3 w Szprotawie ( I kat wiekowa ), Bartosza Bębenka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie ( II kat wiekowa ) , Tercet wokalny z Zespołu Szkół nr 3 w Wiechlicach (IV kat wiekowa ), Agnieszkę Banaś z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szprotawie ( V kat. wiekowa ). Grand Prix Konkursu otrzymała grupa wokalna Sunniaki ze Szprotawskiego Domu Kultury.  Laureaci otrzymali dyplomy i statuetki anioła , wszyscy dyplomy i słodkości. Podczas oczekiwania na werdykt wystąpił  zespół instrumentalny -Odeon z SzDK oraz solistka Ola Sowa.  Wszystkim wykonawcom , opiekunom i instruktorom serdecznie dziękujemy, gratulujemy pięknych wykonań. Na nadchodzące święta życzymy radości , zdrowia i nieustającej weny twórczej.


 

 

 

"OJCZYZNA, PATRIOTYM, TRADYCJE NARODOWE"

 

plakwern

 NAGRODY GŁÓWNE:

 

klasy I-III

 I- m-ce: Tatiana Sembrat,  S.P. Leszno Górne

II-m-ce: Anna Chmura, S.P. Leszno Górne

III- m-ce: Alan Sławecki, S.P. Leszno Górne

 4 WYRÓŻNIENIA:

 1. Julia Gnach, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem
 2. Aleksandra Smetana, S.P. Leszno Górne
 3. Magda Furgal, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem
 4. Iga Wojtowicz, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem

 NAGRODY GŁÓWNE: klasy IV-VI:

I- m-ce: Anna Tomaszewicz, SOSW Szprotawa

II-m-ce: Julia Tarakanow, SOSW Szprotawa

2 XIII- m-ce: Zofia Stelmach, S.P. 1 i Oliwia Makuch, S.P. 1 Szprotawa

 6 WYRÓŻNIEŃ:

 1. Mateusz Barylak, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem
 2. Szymon Dziedzic, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem
 3. Wiktoria Bilińska, S.P. Leszno Górne
 4. Wiktor Azarko, S. P. Leszno Górne
 5. Kacper Król, S.O.S.W. Szprotawa
 6. Grzegorz Tomaszewicz, S.O.S.W.  Szprotawa

 NAGRODY GŁÓWNE  licealiści:

I m-ce: Adam Nowak, S.O.S.W. Szprotawa

II m-ce: Adrian Gorbacz, S.o.S.W. Szprotawa

III m-ce: Agata Antczak, S.O. S.W. Szprotawa

NAGRODA poza kategorią ( nieopisany wiek )

Nikodem Mucha, S.O. S.W. Szprotawa

PROTOKÓŁ 2015

Z KONKURSU   Z OKAZJI ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI  11 LISTOPADA 1918 r.

 


 

 

 

jaza50l

Ja za 50 lat- to tytuł konkursu plastycznego, ogłoszonego przez Szprotawski Dom Kultury z okazji Tygodnia Seniora.  Najmłodsi Szprotawianie  ( 5- 12 lat ) przedstawili siebie radosnych , pełnych pasji , grających w przeróżne gry , lecących w kosmos, spacerujących ale też opiekujących się wnuczkami.  Jury było tak zachwycone   energią płynącą z  kolorowych  barwnych prac ,że postanowiło przyznać aż 12 wyróżnień . Natomiast

I m-ce zajęła Julia Wlazło z ZS w Wiechlicach,

II m-ce Róża Strzelecka z SOSW w Szprotawie 

III m-ce Justyna Iskra z SP w Małomicach

 Laureaci i wyróżnienie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie  i zapraszamy wszystkich do Galerii "Pryzmat" , gdzie do końca października można podziwiać te energiczne prace.

 

Lista autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac w Konkursie plastycznym dla dzieci ? Ja za 50 lat? z okazji ?Tygodnia Seniora?

Julia Wlazło (12 lat) ZS w Wiechlicach ? Szkoła Podstawowa

Róża Strzelecka (11 lat) SOS-W w Szprotawie kl. III a

Justyna Iskra (9 lat) SP w Małomicach

Agata Mucha (9 lat) ZS w Wiechlicach/ filia w Długiem

Katarzyna Iskra (7 lat) SP w Małomicach

Julia Nowodworska (12lat) ZS w Wiechlicach Szkoła Podstawowa

Jakub Mucha (9 lat) ZS w Wiechlicach/ filia w Długiem

Ewelina Solecka (5 lat) ZS w Wiechlicach/ oddział przedszkolny

Kinga Mucha (5 lat) ZS w Wiechlicach/ oddział przedszkolny

Inga Kowczyk (6lat) SP nr 1 w Szprotawie

Anna Solecka (8 lat) ZS w Wiechlicach Szkoła Podstawowa

Filip Gnach (9 lat) ZS w Wiechlicach/ filia w Długiem

Maria Szymczak (kl. I) ZS nr 1 w Szprotawie

Zuzanna Zgierska (11 lat) ZS w Wiechlicach/ filia w Długiem

Aniela Gajda (7 lat) ZS w Wiechlicach SP/ filia w Długiem


 

26 marca w Szprotawskim Domu Kultury rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze palmy. Nadesłane prace oceniało jury w składzie: Zygmunt Miedzińki ? plastyk SzDK, Sylwia Mucha ? plastyk SzDK, Artur Skotnicki-pracownik SzDK .

Najlepszymi w kategorii szkoły podstawowej okazali się :

Kacper StambulskiSP Wiechlice

Wiktoria Hoang kl. IIc Zespół Szkół nr 1 w Szprotawie

Wiktoria Kisiel i Laura Augustyniak SP Wiechlice, zdobywając  ex aequo  I miejsca

Grupy Wychowawcze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Jakub Mucha SP Wiechlice filia Długie

Filip Gnach SP Wiechlice filia Długie, zdobywając ex aequo II miejsca

Wiktoria Wardziak SP Wiechlice

Aleksandra Szeremeta i Sandra Wojtkowiak SP Wiechlice, zdobywając ex aequo III miejsca

Wyróżnienia  w tej kategorii otrzymali:

Kalina Tkacz SP Wiechlice

Martyna Sączawa Zespół Szkół nr 1 w Szprotawie

Magda Furgal SP Wiechlice filia Długie

Joanna Sawicka SP Wiechlice filia Długie

Agata Mucha SP Wiechlice filia Długie

Natalia Bogdzewicz SP Wiechlice filia Długie

W kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce  przypadłoPatrykowi Pazdro i Patrykowi Miller Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach,

II miejsce  Anicie Krzyszczyk z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach a III miejsceKrzysztofowi Nieradka z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach.

Zaś w kategorii dorośliI miejsce zdobyłaSekcja Origami z SzDK, pod kierunkiem Pani Marii Dec.

II miejsce przypadło Jakubowi Wardziak i Agnieszce Wardziak ( syn i mama ). Największą palmę-  3, 8 m - zrobiło

Koło Gospodyń Wiejskich w Pasterzowicach . Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

Zapraszamy mieszkańców i gości do podziwiania kunsztu wykonawczego . Palmy mienią się kolorami , misternie plecionymi kwiatkami . Gdzie niegdzie widać zajączka, ptasie jajeczka, gałązki bukszpanu i bazi poprzeplatane wstążkami. Wystawę można oglądać od dziś do 9 kwietnia,w wejściu głównym Szprotawskiego Domu Kultury.


 LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

Eliminacje powiatowe

Znamy już laureatów eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 14 kwietnia 2015 w Szprotawskim Domu Kultury. Jury w składzie Maria Żarska - dyrektor GCKIS w Iłowej, Irena Kwiatek-Szulc - wieloletni dyrektor SzDK i Anna Zadłużna - instruktor teatralny z RCAK w Zielonej Górze, postanowiło nominować do dalszego etapu: w kategorii I klasy I - III Julię Glapę ze Szkoły Podstawowej w Iłowej, Maję Cichoń z Zespołu Szkół w Tomaszowie, Wojciecha Józwaka z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie; w kategorii II klas  IV-VI Daniela Janusza z Zespołu Szkół w Brzeźnicy, Magdalenę Ciołkę ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Dominikę Miętek z Klubu Wojskowego 11 DKPanc. w Żaganiu; w kategorii III - gimnazjum Kacpra Kolendo z Gimnazjum w Iłowej, Weronikę Bejman z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Szprotawie i Natalię Stochniałek z Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu.

Ponadto wyróżnieni zostali: Mikołaj Szubała z SP w Iłowej, Oliwia Krzyżan z ZS nr 1 w Żaganiu, Aleksandra Wągrowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu, Jagoda Stochniałek z Publicznej Szkoły nr 2 w Żaganiu, Katarzyna Koteluk z SP Iłowa, Damian Janicki z ZS nr 1 w Szprotawie, Oliwia Jezierska z ZS nr 1 w Szprotawie, Wiktoria Nowak z Publicznego Gimnazjum w Tomaszowie oraz Arkadiusz Rosół z ZS nr 1 w Żaganiu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 Szprotawski Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną. Celem konkursu jest:

popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą

Palmową oraz Wielkanocą, stworzenie okazji do zaprezentowania własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych ,integracja społeczności lokalnej.

Konkurs ma charakter otwarty

TECHNIKA WYKONANIA zależy od Państwa tradycyjnie można użyć : żarnowca, bukszpanu, bazie, suche kwiaty , krepinę, wstążek, bibuły itd. lub pokusić się o nowatorskie formy.

Najciekawsze palmy oceniane będą w 3 kategoriach wiekowych :

szkoły podstawowe

gimnazja i ponadgimnazjalne

dorośli

UWAGA! Poza kategoriami wiekowymi dla wszystkich: Z palm wyłonimy także NAJWIĘKSZĄ, która zostanie

specjalnie nagrodzona!

Palmy należy składać do 23 marca 2015r. do godz. 15.00 w sekretariacie Szprotawskiego Domu Kultury.

Powinne być  one oznaczone metryczką  ( przytwierdzoną do palmy ), zawierającą następujące

informacje: Imię i nazwisko uczestnika , szkoła, nr tel. lub e-mail

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Prace będą wystawione w holu głównym SzDK

 Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu na stronie Fb Szprotawskiego Domu Kultury lub pod nr tel. 68 376 24 01

 

 

 

 

 

 LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

Eliminacje gminne

13 kwietnia w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie Maria Żarska i Irena Kwiatek-Szulcnominowałodo kolejnego etapu- eliminacji powiatowych , które odbędą sie w SzDK 14 kwietnia -  w kat I,kl. I-III Julię Gawryś z ZS nr 1 w Szprotawie, Igę Wojtowicz z SP Wiechlice filia w Lesznie Górnym, Wojciecha Józwaka z ZS nr 1 w Szprotawie, w kat II,  kl. IV -VI ;Damiana Janickiego z ZS nr 1 w Szprotawie, Magdalenę Ciołkę z SP w Wiechlicach, Oliwię Jezierską z ZS nr 1 w Szprotawie,w kat III - gimnazja;Weronikę Bejman z ZSP w Szprotawie, Mateusza Surzykiewicza z ZS nr 1 w Szprotawie i Anielę Rajewską z ZS nr 1 w Szprotawie. Ponadto jury wyróżniło Olgę Plucińską z SP w Wiechlicach, Kamilę Witkowską z SP Wiechlice filia Leszno Górne, Magdalenę Bargielską z SP Wiechlice filia Długie oraz Julię Józwak z ZS nr 1 w Szprotawie.


Jaselka2017

 

 

11 stycznia, w sali widowiskowej SzDK odbyły się prezentacje powiatowe XXVII Spotkań Grup Jasełkowych. Jury w składzie: Anna Urbańczyk oraz dr Jan Andrzej Fres po obejrzeniu 7 prezentacji postanowiła nominować do przeglądu wojewódzkiego Zespół Uczniaki z Brzdąca z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Żaganiu. Wyróżnienie otrzymała grupa teatralna "ProDziż-es" z Publiczne Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu. Wszystkie grupy otrzymały statuetki oraz dyplomy. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom, dziękujemy za pięknie zrealizowane widowiska.

Za laureatów, którzy bedą reprezentować nasz powiat  na przeglądzie wojewódzkim w Zielonej Górze, trzymamy kciuki.

 

Powiatowe Spotkania Grup Jasełkowych i Kolędniczych za nami.

 

  

?Mali Kolędnicy? z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu

 

 

 

Grupa teatralna przy Gimnazjum w Przecławiu

 

 

 

?Śpiewające Anioły? z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Lesznie Górnym

 

 

 

 

Grupa teatralna ?ProDziż-es?z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu

 

 

 

?Uczniaki? z Brzdąca z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Żaganiu 

 

 

Kl.IIIe i chór szkolny z ZS nr 1 w Szprotawie

 

 

EWENEMENT z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej

  

?Jasełkowe bractwo? z Zespołu Szkół w Bytomiu Odrzańskim

 


 

Piękne prace plastyczne związane ze świętami wielkanocnymi, można oglądać w  wejściu głównym Szprotawskiego Domu Kultury.

23 marca rozstrzygnięto  konkurs plastyczny ogłoszony przez SzDK, ?Tradycje wielkanocne w moim domu?

Na konkurs wpłynęło 126 prac w dwóch kategoriach  tematycznych ( prace malarskie i  pokrewne oraz stroik wielkanocny), w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne   i dorośli.  Podczas wernisażu wystawy jury podkreślało kreatywność twórców. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone.  Nagrody  i wyróżnienia otrzymali:

To były najlepsze eliminacje jakie słyszałem  od ubiegłego roku, tymi słowami rozpoczął odczytywanie werdyktu jury , Maciej Sławny z RCAK w Zielonej Górze.  16 marca 2016 r  o godz. 9 :15 w sali widowiskowej SzDK, rozpoczęły się eliminacje powiatowe  Lubuskiego Festiwalu Piosenki ?Scena Młodzieżowa?  Wystąpiło 13 wykonawców  w tym jeden duet. To najlepiej śpiewające osoby  w powiecie żagańskim, wyłonione podczas eliminacji gminnych.

Jury w składzie: Włodzimierz Czernisz, Andrzej Kajfasz, Artur Roguski oraz Maciej Sławny do kolejnego etapu , przeglądu wojewódzkiego nominowało, aż 4 z nich :

Jagodę Mikołajewską z Żagania, Szymona Rzeszowskiego z Klubu 11 Dywizji Kawalerii  Pancernej w Żaganiu, Zuzannę Rychlewską z Klubu 11 Dywizji Kawalerii  Pancernej w Żaganiu oraz Martynę Białko z Zespołu Szkół w Tomaszowie.  Przyznano też wyróżnienia, otrzymali je:

Katarzyna Kucharz ze Szprotawskiego Domu Kultury, Zuzanna Jurkiewicz z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żaganiu, Julia Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury oraz duet Klaudia Koleśniczenko i Martynia Jajko z Zespołu Szkół w Małomicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, wyróżnieni dyplomy i słodkości a laureaci dyplomy , statuetki i nagrody pieniężne ufundowane przez Szprotawski Dom Kultury.

  Wszystkim dziękujemy a za nominowanych trzymamy  kciuki , 5 maja na przeglądzie wojewódzkim  w Sulechowskim Domu Kultury.


15 marca 2016 r w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Festiwalu Piosenki ?Scena Dziecięca? oraz ?Scena Młodzieżowa?.

Jury w składzie Włodzimierz Czernisz, Anna Kacprzak oraz Jan Wróblewski po przesłuchaniu 23 podmiotów postanowiło nominować do przeglądu powiatowego ?Scena Dziecięca?, który odbędzie się 14 kwietnia 2016r w Gminnym Centrum Kultury i Sportu  w Iłowej:

Pawła Radzimskiego i Maję Janikowską z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Oliwię Kowalczyk z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Magdalenę Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie,

oraz zespoły:

Zespół z klasy trzeciej z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Siecieborzycach,

Malwina Solarewicz, Anna Chmura, Aleksandra Czekaj z  Zespołu Szkół  w Wiechlicach filia w Lesznie Górnym.

Wyróżnienie otrzymała Joanna Habich ze Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie.

Natomiast do przeglądu powiatowego ?Sceny Młodzieżowej?, który odbędzie się w Szprotawskim Domu Kultury 16 marca 2016rr. jury nominowało

Agnieszkę Banaś z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Katarzynę Kucharz oraz Julię Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury.

Za wszystkich wykonawców trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.


 

XXVI Spotkania Grup Jasełkowych

5 stycznia, w sali widowiskowej SzDK odbyły się prezentacje powiatowe XXVI Spotkań Grup Jasełkowych . Pomimo ,iż wystąpiły tylko cztery zespoły ( poziom był tak wysoki ), że Jury  miało ciężką decyzję kogo nominować dalej. Zgodnie z regulaminem mógł to być jeden laureat, i ten tytuł przypadł grupie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu. Laureaci oprócz nominacji otrzymali dyplom, statuetkę spotkania oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Szprotawski Dom Kultury. Pozostałe grupy:  "Sześciolatki i przyjaciele" z ZS nr 1 w Szprotawie, " Zespół Gwiazdeczkowy"  z SOSW w Szprotawie, " Ewenement" z GCKIS w Iłowej, oraz Zosia Dudek z ZS nr 1 w Szprotawie za rolę Maryi i wokal. Wszyscy wyróżnienie otrzymali dyplomy , statuetki i słodycze. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom  i dziękujemy  pięknie zrealizowane widowiska. Dziękujemy Jurorom : siostrze zakonnej Gabrieli Jankowskiej, księdzu Andrzejowi Jędrzejowskiemu i Marii  Magdalenie Milczarek z RCAK w Zielonej Górze. Za laureatów , którzy będą reprezentować nasz powiat  na przeglądzie wojewódzkim w  Sulęcinie ,trzymamy kciuki.


 

8 kwietnia w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki.

 

Jury w składzie: Adam Dudzik - muzyk/kapelmistrz Wojskowej Orkiestry Dętej w Żaganiu , Maciej Sławny -specjalista ds. edukacji muzycznej RCAK w Zielonej Górze, Andrzej Kajfasz lider zespołu Nadija, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców , tytuł laureata i nominacje do przeglądu wojewódzkiego przyznało: Piotrowi Sadłoniowi ze Szprotawskiego Domu Kultury, Marlenie Sawickiej z Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Żaganiu oraz Zuzannie Rychlewskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu. Wyróżnienia otrzymali: Zespół wokalny z Centrum Kultury w Żaganiu, Duet Martyna Jajko i Klaudia Koleśniczenko z Publicznego Gimnazjum w Małomicach, "One More" z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej oraz Magdalenie Krupa ze Szprotawskiego Domu Kultury.  Wszystkim wykonawcom gratulujemy, za laureatów trzymamy kciuki. Eliminacje wojewódzkie odbędą się 7 maja 2015 roku w Sulechowskim Domu Kultury.


26.03.2015r. w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki.

Jury w składzie:Marek Kałużny- muzyk Wojskowej Orkiestry Dętej w Zaganiu, Bogdan Jurkiewicz- muzyk Wojskowej Orkiestry Dętej w Żaganiu, Andrzej Kajfaszlider zespołu Nadija., Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców ,tytuł laureata i nominacje do przeglądu powiatowego przyznało: w kat szkól podstawowych -Magdalenie Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, w kat gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych -Piotowi Sadłoń ze Szprotawskiego Domu Kultury, Julii Janiszewskiej z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach oraz Magdalenie Krupa ze Szprotawskiego Domu Kultury.  Wszystkim wykonawcom gratulujemy, za laureatów trzymamy kciuki.Eliminacje powiatowe odbędą się 8 kwietnia w Szprotawskim Domu Kultury.