"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury

Czas przedstawić Gwiazdy wieczorów  Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, który odbędzie się  2-4 lipca w parku SzDK.
 
Plan działań festiwalowych już Państwu przedstawiliśmy. Możecie, też sprawdzić harmonogram na plakatach, na naszej stronie internetowej i profilu FB. Teraz chcemy przedstawić gwiazdy wieczorów.
 
W pierwszym dniu wystąpi Zespół "Dworek Polski" z Chojnic (woj. Pomorskie ). To młodzi ludzie zakochani w  tańcu i dawnych tradycjach.
Szczególnie bliska jest im tradycja dworku polskiego, staropolskie pieśni i tańce, obrzędy oraz kultura przedwojenna..
Zespół uczestniczy w krajowych i zagranicznych festiwalach oraz jarmarkach, w tym między innymi: Kaszubskie Spotkania z folklorem świata, Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie,  Balkan Folk Festival w Varnie i  inne.
Ostatnio zespół zdobył I miejsce w międzynarodowym konkursie "Samocvity - The Land of Unlimited Possibilities", organizowanym przez polsko-ukraińską Fundacje się "Art Centre".
 
W drugim dniu zespół TAROHORO.To wyjątkowy, nowoczesny projekt muzyczny nawiązujący do słowiańskich zwyczajów i klimatów. Tematyka koncertu związana jest z codziennością, porusza tematy życiem, śmierci i szeroko pojętej metafizyki. Idea wiąże się z poszukiwaniem własnej tożsamości i powrotu do słowiańskich korzeni.  W prezentowanej twórczości nie zabraknie tajemniczości  przełamywanej żywiołowymi akcentami. 
Nietuzinkowe brzmienia i nowatorskie spojrzenie na folk. 
Koncert wykonywany na żywo przez muzyków z Krakowa i okolic. 
 
Wystąpi 
Joanna Kurdziel -   suka i wiolonczela
Janusz Blecharz  - instrumenty klawiszowe
Mateusz Dudek -  akordeon + nowoczesne, elektroniczne pady, tła artystyczne
Magdalena Fudała - wokal
 
 
gwiazda1 

 

gwiazda2   gwiazda wieczoru

 

 

 

 

ziemiaipiesn

 

 Plakat motylek 04

Przygotowania do XIX Festiwalu Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń" idą pełna parą. Mam przyjemność przedstawić Państwu plakat, na którym znajdziecie wszystkie ważniejsze informacje. Zapraszam serdecznie  w dniach 2-4 lipca  do naszego parku . Rozpoczniemy z przytupem - warsztatami tanecznymi dla dzieci  i zakończymy  z przytupem - koncertem galowym.  A pomiędzy  wysłuchamy 37 zespołów z 9 województw ,  obejrzymy  2 koncerty gwiazd- Zespołu Tanecznego Stowarzyszenia Dworek Polski i  Zespołu TAROHORO, przez dwa wieczory potańczymy  na biesiadach z zespołami i zobaczymy  Kabaret "Z czego się na wsi śmieją".                To wszystko na festiwalowej scenie. Obok sceny   warsztaty plecionkarskie  z wikliny, plastyczne, animacje. Przed budynkiem SzDK swoje kramy rozłożą rękodzielnicy i wytwórcy jadła regionalnego. Tradycyjnie w niedzielę po Maszach Świętych z udziałem zespołów , przejdziemy barwnym korowodem pożegnalnym ulicami miasta.  Festiwal współorganizujemy z RCAK w Zielonej Górze. Patronat Honorowy nad Festiwalem przyjęli MKDNiS, Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Biskup Diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej, Starosta Żagański i Burmistrz Szprotawy. Patronatem medialnym objęli nas: Radio Zachód, News Lubuski i Gazeta Lokalna. Dziękujemy. Ogromne podziękowania kieruję do  właścicieli i kierowników hoteli  przyjmujących zespoły  festiwalowe: Pałacu Henryków, CKiW OHP,  Pokoi  Gościnnych na Podgórnej , Rancza-Agroturystyka, za zrozumienie i dostosowanie cen do możliwości zespołów.  Równie gorąco dziękuję wszystkim sponsorom i darczyńcom, będziemy mówić o nich głośno podczas Koncertu Galowego.  Bez Was ten Festiwal byłby uboższy. Dziękuję wszystkim , którzy są z nami, wspomagają nas swoja pracą , życzliwością i dobrym słowem. Na koniec dziękuję zespołom za to ,że pomimo trudnego czasu  chcą być z nami i pokonują kilometry - często  setki kilometrów - aby się spotkać. Mieszkańców Szprotawy  i gości zapraszam serdecznie  na wspólne dni z kulturą ludową. Teresa Zima , dyrektor Festiwalu. 

ziemiaipiesn

 

Drodzy przyjaciele, sympatycy i Wy wszyscy, z którymi mamy nadzieję nawiązać nić sympatii.

Z ogromna przyjemnością zapraszam na 29. Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”. 

Mamy nadzieję na piękne, kolorowe, radosne, rozśpiewane spotkania z zespołami, rękodzielnikami, wytwórcami jadła i publicznością. Z Wami wszystkimi, którzy pielęgnujecie dziedzictwo przodków i tworzycie współcześnie, sięgając do korzeni. 

Wiemy jak bliska jest Wam idea poszanowania tradycji i wielokulturowości.

Dobrze, że jesteście! Do zobaczenia w przyjaznej Szprotawie 2-4 lipca 2021r.

Dyrektor Festiwalu
Teresa Zima
 
Załaczniki:
Regulamin 
pdf ikona
Karta zgłoszenia w pdf

pdf ikona

Karta zgłoszenia- dokument do edycji

doc

 
Regulamin dla wystawców

pdf ikona

Karta zgłoszenia wystawców w pdf
pdf ikona
Karta zgłoszenia wystawców- dokument do edycji
doc
Załącznik nr 1
 
 doc pdf ikona
Załącznik nr 2
doc pdf ikona