"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury

70 lat szdk

 

70 szdk

Na styku kultur

Banner

Repertuar

Harmonogram_maj.jpg

Z ostatniej chwili

 

 czwartkowa herbatka żegleń

drzewo

RODO

BIP


 

 

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 389 gości oraz 0 użytkowników.

deklaracja dostępnosci

mapka 1 parkingmapka 2 trasa

 

XXXI Festiwal Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń" zbliża się wielkimi krokami...

Przypominamy, że o spotykamy się na parkingu przy PEPCO o godz. 19.30, w sobotę - 1 lipca 2023 r.

Poniżej zamieszczamy MAPKI dotyczące TRASY NASZEGO BARWNEGO KOROWODU i PARKOWANIA na placu przy PEPCO i ustawienia KOLEJNOŚCI uczestników.

Mapki w formacie pdf można ściągnąć z adresów:

Mapka 1 - parking PEPCO - z kolejnością ustawienia uczestników korowodu:

https://tiny.pl/cgx94

Mapka 2 - trasa przejścia korowodu ulicami miasta:

https://tiny.pl/cgx98

 

główny plakat zip 23

bałkanica 1

Będzie zabawa! Będzie się działo! Pan Bałkanica na szprotawskim rynku - 2 lipca 2023 r. o godz. 21.00!

Artysta wystąpi trzeciego dnia Festiwalu "Ziemia i Pieśń". Na pewno nie zabraknie największych hitów: 07 zgłoś się, Marty, TirliTirli, Jedziemy na Bałkany. Zabrzmią zarówno polsko brzmiące dźwięki, jak i bałkańskie, z którymi wokalista jest silnie związany. Spodziewajcie się dobrego humoru, będzie tanecznie, wesoło i na pewno bardzo głośno!

enea

Enea od lat wspiera ważne inicjatywy kulturalne i jest Partnerem tegorocznego 31. Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”. Dziękujemy bardzo za zaufanie.

baciary

 

Na szprotawskim rynku, w piątek - 30 czerwca 2023 r. o godz. 21.00 (w pierwszy dzień Festiwalu "Ziemia i Pieśń") - do tańca przy muzyce góralskiej granej na nowoczesną nutę, porwą nas muzycy z Podhala!

Zespół Baciary powstał w 2002 roku. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", "Jak się bawią ludzie".

Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces.

PZL

Muzyka ludowa w nowoczesnych, rockowych aranżacjach!
W niedzielę - 2 lipca 2023 r. o godz. 18.30 - w trzeci dzień festiwalu Ziemia i Pieśń, wystąpi Polski Zespół Ludowy.
Polski Zespół Ludowy to grupa przyjaciół ze świata muzycznego i samorządowego. Frontmanem jest Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Arkadiusz Dąbrowski a na saksofonie gra zastępca wójta Gminy Zwierzyn Marek Halasz. Ale Zespół to przede wszystkim wysokiej klasy muzycy: Marek Popis - gitara, Tomasz Koźlarek - gitara basowa, Piotr Haraziński - perkusja i Mariusz Woźniak - klawisze.

Zespół gra muzykę ludową w nowoczesnych, rockowych aranżacjach, biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych